رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در اظهاراتی بیان داشت که امروزه بحران قطر به بخش هایی از قاره آفریقا کشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه خبری الجزیره، رکس تیلرسون وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی با مقامات ارشد جیبوتی اظهار داشت: امروزه بحران قطر به بخش هایی از قاره آفریقا کشیده شده و آمریکا به طرفین این بحران متذکر می شود که اختلافات خود را به جای انتقال به سایر کشورها، بین خود حل و فصل کنند.

اظهارات رکس تیلرسون در مورد بحران قطر

ماموریت جدید وزارت خارجه برای دیدار با رهبران کشورهای منطقه خلیج فارس

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا مستقیما با رهبران کشورهای منطقه خلیج‌فارس وارد گفت‌وگو شده و وزارت خارجه آمریکا نیز این هفته ماموریت جدیدی را در مورد کشورهای یاد شده آغاز خواهد کرد.

همچنین تیلرسون گفت: آمریکا برای دستیابی به راه حلی جهت پایان دادن به بحرانی که اواسط سال گذشته آغاز شده با رهبران این کشورها گفت‌وگو خواهد کرد.

دو فرستاده تیلرسون به خاورمیانه در اقدام دیپلماتیک جدیدی برای حل بحران منطقه یکشنبه گذشته با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر در دوحه دیدار و گفت‌وگو کردند.

رئیس‌جمهور آمریکا برای میزبانی از رهبران کشورهای منطقه خلیج‌فارس در واشنگتن طی ماه مه آتی برنامه‌ریزی کرده است اما واشنگتن برگزاری این نشست را مشروط به حصول پیشرفتی در حل بحران کرده است.

سفر وزیر امور خارجه آمریکا به کنیا لغو شد

از سوی دیگر سخنگوس وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد تیلرسون برنامه‌های امروز خود در کنیا را به دلیل "ناخوش بودن حال جسمانی" لغو کرده است.

استیو گلدستاین، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: وزیر خارجه به دلیل چندین روز کار سخت بر روی مسائل مهمی نظیر کره شمالی حال خوبی نداشته و برنامه‌های امروز در کنیا را لغو کرده و به کشور بازگشته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج