رئیس اپوزیسیون سوریه از مقام خود کناره گیری کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، رئیس اپوزیسیون سوریه اعلام کرد به دلایل اواضع بد جسمانی اش نمی تواند به وظایف خود به عنوان رهبر این اپوزیسیون عمل کند.

ریاض سیف در نامه‌ای خطاب به اداره کل این اپوزیسیون افزود: از ریاست این اپوزیسیون استعفا می‌دهم و آرزو می‌کنم که بتوانید رئیس جدیدی را انتخاب کنید و برای همه آرزوی توفیق و موفقیت در مسئولیت‌هایشان را دارم.

این در حالی است که اداره کل اپوزیسیون سوریه در ماه مه 2017 ریاض سیف را به عنوان ششمین رئیس خود برگزیده بود. وی از بارزترین چهره‌های این اپوزیسیون به شمار می‌رود و قبل از شعله‌ور شدن بحران سوریه دو بار بازداشت شده بود.

احمد رمضان، رئیس بخش رسانه‌ای اپوزیسیون سوریه نیز در صفحه توئیتر خود نوشت: بیماری بر سیف غلبه کرده و به همین دلیل تصمیم گرفته است تا از ریاست این ائتلاف ملی سوریه استعفا دهد.

نصر حریری، رئیس هیات مذاکرکنندگان مخالفان سوریه نیز در واکنش به این تصمیم ریاض سیف گفت: حضورت برای ما بسیار مهم است و مطمئنیم که استعفا از ریاست اپوزیسیون سوریه هرگز باعث نمی‌شود که در صحنه تلاش و فعالیت ملی برای رسیدن به اهداف ملت سوریه در رسیدن به آزادی، عدالت، عزت و مواردی که بسیار برای تحقق آنها تلاش کردیم و از چیزهای زیادی در این راه گذشتیم و هزینه‌های زیادی را نیز در راه آن متحمل شدیم، حضور پیدا نکنی.

قرار است که به زودی نشست‌های اپوزیسیون سوریه برگزار شود اما با توجه به شرایط دشوار حاکم بر اپوزیسیون و هیات مخالفان سخت است که این نشست‌ها بتوانند نام رئیس جدید این ائتلاف را اعلام کنند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج