رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی مذاکرات روز گذشته دو کره در پیونگ یانگ را بسیار مثبت دانست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس، دونالد ترامپ از مذاکرات سازنده بین دو کره استقبال کرد و آن را بسیار مثبت دانست. این گزارش از سوی هیئت کره جنوبی که به تازگی از نخستین مذاکراتشان با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی بازگشته‌اند، منتشرشده است.

تاکید ترامپ بر سازنده بودن مذاکره دو کره

رئیس‌جمهوری آمریکا در دفتر کار خود به همراه نخست‌وزیر سوئد خوش‌بینی محتاطانه خودش را بابت رویکرد کره شمالی به‌منظور تمایل برای انجام مذاکرات ابراز کرد و در پاسخ به سؤالات خبرنگاری درباره کاهش تنش‌ها گفت: ما شاهدش هستیم. آن‌ها به نظر به‌صورت مثبتی گام برمی‌دارند. فکر می‌کنم که صحبت‌ها از سوی کره شمالی و کره جنوبی بسیار مثبت بوده است. این مسئله خیلی خوبی برای جهان است. من می‌خواهم خوش‌بین باشم. به نظرم ما مذاکره‌ای بسیار خوب خواهیم داشت. باید ببینیم چه پیش خواهد آمد.

دونالد ترامپ: همچنان به مانورهای نظامی مشترک خود با کره جنوبی ادامه می دهیم

رئیس‌جمهوری آمریکا دیدار تاریخی با کیم جونگ اون را منتفی ندانست و گفت: راهی بسیار طولانی را با کره شمالی پیموده‌ایم. باید کاری انجام شود.

وی پیشنهاد مذاکره کره شمالی را صادقانه خواند و افزود: به‌زودی خواهیم فهمید که ماهیت این پیشنهاد چیست.

ترامپ در عین حال هشدار داد که اگر مذاکرات پیشرفتی نداشته و به شکست بینجامد، اقدام نظامی همچنان روی میز است.

دولت وی نیز گفته است، همچنان به مانورهای مشترک با کره جنوبی ادامه می‌دهد.

در پی دیدار میان مقام‌های ارشد کره جنوبی با رهبر کره شمالی در پیونگ‌یانگ، سئول در بیانیه‌ای اعلام کرد که کره شمالی تمایل خود را برای برگزاری مذاکراتی صادقانه با آمریکا درباره خلع سلاح اتمی و عادی‌سازی روابط اعلام کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج