سایمون تسیدال در قالب یادداشتی در روزنامه گاردین بر این عقیده است که دولت انگلیس نسبت به سیاست های ضد حقوق بشری عربستان بی توجه است و تنها به دنبال تجارت در زمینه واردات نظامی و سرمایه گذاری در عربستان است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روزنامه گاردین، سایمون تسیدال در یادداشتی از تملق های نخست وزیر انگلیس نسبت به محمد بن سلمان ولیعهد سعودی  انتقاد کرد و خواستار پای بندی آن ها به حقوق بشر شد.  

تملق انگلیس نسبت به ولیعهد عربستان سعودی

این روزنامه تصریح کرد: بسیاری از افراد در انگلیس و فرانسه که قرار است بن سلمان به آنجا سفر کند، معتقدند که دستکم باید بحثی جدی به بن سلمان درخصوص تداوم سرکوب مخالفان سیاسی و فعالان، تبعیض سازمان یافته علیه زنان، استفاده معمول از شکنجه و مجازات اعدام در عربستان و جنگ ویرانگرش علیه یمن تحمیل شود.  

نویسنده این مقاله تصریح کرد: بن سلمان نگران سفرش به لندن است زیرا خصوصا "کمپین ضد تجارت سلاح" اعتراضاتی را به خاطر این سفر برگزار خواهد کرد.

این نویسنده افزود: انتظار می رود که یک وبلاگ نویس محکوم به 10 سال زندان در جده آزاد شود اما نباید فریب اینگونه اقدامات را خورد.

اصلاحات مبالغه آمیز بن سلمان پُوسته ای بیش نیست

وی تاکید کرد: ترزا می باید از تملق شرم آورِ رژیمِی سرکوبگر، غیردموکراتیک و رهبر جوان دیکتاتور آن دست بردارد. اصلاحات مبالغه آمیز بن سلمان پُوسته ای بیش نیست که به تغییری ریشه ای در عربستان کمک نمی کند.

تسیدال نوشت: ترزا می نه به قربانیان یمنی و نه مخالفان و دانشگاهیان و روزنامه نگاران سعودی اهمیتی می دهد. تنها توجه و هم وغم او، واردات بیشتر عربستان از انگلیس از جمله واردات نظامی و سرمایه گذاری عربستان در انگلیس درپی خروج این کشور از اتحادیه اروپا است.  ترزا می همچنین تنها بدنبال ثبت شرکت بزرگ نفتی آرامکوی سعودی در بورس لندن به جای ثبت آن در بورس نیویورک یا توکیو یا هنگ کنگ است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج