موج

دونالد ترامپ:

بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در دیدار با دونالد ترامپ در کاخ سفید از تصمیم واشنگتن در افتتاح سفارت در قدس تشکر کرد و آن را اقدامی دانست که مردم اسرائیل سالیان دراز آن را فراموش نمی‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، امروز دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا و بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در کاخ سفید در مورد موضوع افتتاح سفارت واشنگتن در قدس با یکدیگر گفت و گو کردند و همچنین  دونالد ترامپ اظهار داشت که  احتمالاً در مراسم افتتاح سفارت کشورش در قدس شرکت خواهد کرد.

افتتاح سفارت آمریکا در قدس

نتانیاهو در این دیدار بار دیگر از تصمیم آمریکا برای افتتاح سفارت در قدس تشکر کرد و گفت: مردم ما سالیان دراز این واقعه را به یاد خواهند آورد.

او اضافه کرد: « یهودیان حافظه‌ای قوی دارند و همچنان که بعد از هزاران سال کمک‌های کوروش کبیر در خاطرشان است، اقدام دونالد ترامپ برای انتقال سفارت را نیز به خاطر خواهند سپرد.»

بر اساس گزارش رویترز، ترامپ نیز گفت که روابط میان آمریکا و اسرائیل هیچ‌گاه بهتر از این نبوده است.

او افزود، در نظر دارد برای افتتاح سفارت آمریکا به قدس سفر کند و دولت ایالات متحده در حال بررسی این موضوع است.

ایران با این توافق هسته‌ای جسورتر و ثروتمندتر شده است

از سوی دیگر، نتانیاهو در دیدار با ترامپ ادعا کرد که مبارزه علیه تهدیدی که از سوی ایران وجود دارد، مهم‌ترین مسئله خاورمیانه است. نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی گفت: ایران باید متوقف شود.

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در اظهارات واهی خود خطاب  به دونالد ترامپ، مدعی شد: اگر بخواهم بگویم بزرگ‌ترین چالش پیش روی هر دوی ما و همسایگان عربمان چیست، این چالش می‌تواند در یک لغت خلاصه بشود: ایران.

وی با بیان این‌که ایران بلندپروازی‌های هسته‌ای خود را کنار نگذاشته است، اظهار کرد: ایران با این برجام جسورتر و ثروتمندتر شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها