کشف تجهیزات گروه تروریستی داعش و صدها جسد متعلق به عناصر این گروه تروریستی از جدیدترین اخبار امنیتی عراق است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روسیا الیوم، نیروهای امنیتی عراق از کشف 530 جسد داعشی در موصل خبر دادند.

سازمان اطلاعات نظامی عراق اعلام کرد که تجهیزات گروه تروریستی داعش و تونل های حفر شده به دست عناصر این گروه در منطقه «جزیره الصینیه» واقع در استان صلاح الدین توسط نیروهای عراقی شناسایی شد.

بر اساس این گزارش نیروهای عراقی به عملیات خود برای شناسایی و پاکسازی مناطق آزاد شده در این کشور با هدف کشف مخفیگاه های گروه تروریستی داعش در استان صلاح الدین ادامه می دهند.

از سوی دیگر یک منبع امنیتی در فرماندهی عملیات الانبار اعلام کرد که نیروهای امنیتی مناطق مختلف این استان را برای شناسایی عناصر تروریستی داعش که در میان آوارگان عراقی وارد الانبار شده اند تفتیش می کنند.

وی در ادامه افزود: نیروهای عراقی مناطق الرطبه، القائم و مناطق غربی الانبار را برای شناسایی عناصر تروریستی جستجو می کنند به طوریکه ورودی ها و خروجی های این مناطق بسته شده اند.

کشف 530 جسد داعشی

در جریان درگیری میان نیروهای عراقی و عناصر داعش در منطقه مخمور واقع در ۵۰ کیلومتری جنوب شرق موصل نیز دست کم سه تروریست به هلاکت رسیدند.

 کشف ۱۳۰ جسد متعلق به عناصر تروریستی داعش در نینوا

محمد الجبوری سخنگوی عملیات نینوا نیز از کشف ۱۳۰ جسد متعلق به عناصر تروریستی داعش در روستای الرحمانیه نزدیک به نینوا واقع در شرق موصل خبر داد.

یکی از مسئولان نیروهای دفاع شهری عراق نیز از کشف ۴۰۰ جسد عناصر داعش در منطقه الشهوان واقع در مرکز موصل قدیم خبر داد. این تروریست ها در زمان آزاد سازی منطقه توسط نیروهای عراقی به هلاکت رسیده اند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج