هیأت ملی انتخابات مصر اعلام کرد که فرصت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری برای «عبدالفتاح السیسی» و «موسی مصطفی موسی» از امروز شنبه آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از صدی البلد، امروز شنبه انتخابات ریاست جمهوری مصر به مدت 28 روز آغاز شد.

هیأت ملی انتخابات مصر اعلام کرد که از امروز (شنبه) مهلت تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در مصر آغاز شده است.

بر اساس این خبر، این فرصت ۲۸ روزه برای تبلیغات انتخاباتی دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری فعلی این کشور و موسی مصطفی موسی رئیس حزب «الغد» از امروز آغاز شده است.

«محمود شریف» معاون رئیس هیأت ملی انتخابات مصر اعلام کرد که کمیته هایی برای بررسی تخلفات احتمالی در روند تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری تشکیل شده است که در صورت مشاهده هرگونه تخلفی در روند تبلیغات، این تخلفات را به هیأت ملی انتخابات گزارش خواهد داد.

قرار است این کمیته ها مسئولیت نظارت بر رسانه های دولتی برای رعایت عدالت در خصوص دادن فرصت تبلیغات برابر به دو نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر را نیز برعهده داشته باشند.

به این ترتیب سکوت انتخاباتی و ممنوعیت تبلیغات دو روز پیش از روز انتخابات ریاست جمهوری در خارج از مصر (۱۴ و ۱۵ مارس) و دو روز قبل از انتخابات ریاست جمهوری در داخل مصر یعنی روزهای (۲۴ و ۲۵ مارس) اعمال خواهد شد.

 تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری مصر

السیسی ژنرال «سامی عنان» را از میدان رقابت خارج کرد

عبدالفتاح السیسی در حالی بدون رقیب جدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر برای دومین بار شرکت کرده که پیشتر با همکاری ارتش موفق شده بود یکی از مهمترین رقبای خود یعنی ژنرال «سامی عنان» را از میدان رقابت خارج کند.

سامی عنان رئیس پیشین ستاد کل ارتش بعد از اینکه برای مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرده بود از سوی فرماندهی کل نیروهای مسلح مصر به نقض قوانین نظامی، تحریک علیه ارتش و جعل اسناد رسمی متهم شده بود.

وی که در حال حاضر در بازداشت بسر می برد، به دادگاه نظامی ارجاع داده شده است و مسئولان مصری اعلام کرده اند که انتشار  اطلاعات مربوط به این پرونده در رسانه ها ممنوع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج