رئیس شورای روابط خارجی اروپا گفت: نتانیاهو در مسیر جنگ قرار دارد. او به دنبال صلح نیست.

به گزارش خبرگزاری موج، کارل بیلدت، رئیس شورای روابط خارجی اروپا با انتشار پیام‌هایی در صفحه توئیتر خود به سخنان روز یکشنبه بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در کنفرانس امنیتی مونیخ واکنش نشان داد و به شدت از وی انتقاد کرد و نوشت: همانطور که انتظار می‌رود نتانیاهو در مسیر جنگ قرار دارد. وی توافق هسته‌ای با ایران را با قرارداد 1938 مونیخ مقایسه کرد. او به دنبال صلح نیست.

وی در پیامی دیگر نوشت: ادبیات خصمانه نتانیاهو علیه ایران یادآور این است که چطور وی با همان حرارت و استدلال‌ها در حمایت از جنگ علیه عراق قبل از سال 2003 صحبت کرده بود.

وی مدعی شد: به طور قطع ایران یک پهپاد را به حریم هوایی اسرائیل فرستاده است اما اسرائیل نیز به طور مرتب حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض می کند.

وزیرامور خارجه پیشین سوئد همچنین نوشت: نتانیاهو ابتدا گفت که بدون امنیت نه فقط آزادی بلکه هیچ چیزی وجود ندارد.اما وی در پاسخ به سوالی در این زمینه گفت که اسرائیل هیچگاه به فلسطین اجازه کنترل امنیت را نخواهد داد.

احتمال وقوع یک جنگ جدید در اسرائیل، سوریه یا لبنان در سال 2018 بسیار بالا است

وی ادامه داد: نمی‌توان از این نتیجه‌گیری پرهیز کرد که احتمال وقوع یک جنگ جدید در اسرائیل، سوریه یا لبنان در سال 2018 بسیار بالا است. بهتر است خود را برای موج جدید و بزرگی از مهاجرت‌ها آماده کنیم.

کارل بیلدت همچنین در یک پیام به اظهارات جان کری وزیرامورخارجه پیشین آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ اشاره  کرد و نوشت: کری قدرتمندانه گفت که آن‌چه نتانیاهو در مورد توافق هسته‌ای با ایران می‌گوید، اساسا غلط است.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سخنرانی خود در کنفرانس امنیتی مونیخ به تکرار ادعاهای بی‌اساس و واهی خود علیه کشورمان پرداخت و مدعی شد که توافق هسته‌ای با ایران مانع از دستیابی این کشور به سلاح هسته‌ای نمی شود.

وی همچنین گفت که اگر لازم باشد اسرائیل نه تنها علیه نیروهای مورد حمایت ایران بلکه علیه خود ایران دست به اقدام خواهد زد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج