اسلام حسین نماینده حزب دمکرات کردستان پارلمان عراق ادعا کرد که وزیر خارجه آمریکا در سفر اخیرش به کویت، به حیدر العبادی گفته است که باید «دستان ایران» را در کشورش قطع کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه خبری بغداد نیوز، یک نماینده کرد در پارلمان عراق اظهار کرد: آمریکا از حیدر العبادی خواسته دستان ایران را در عراق قطع کند.

نماینده حزب دموکرات کردستان عنوان کرد که آمریکا از نخست وزیر عراق خواسته است که دستان ایران را قطع کند و با دولت اقلیم کردستان عراق به صورت دوستانه تعامل کند.

وی افزود: نمایندگان کُرد در پارلمان عراق، تا قبل از برآورده شدن خواسته ‌هایشان با تصویب بودجه موافقت نخواهند کرد.

این نماینده کُرد پارلمان عراق ادامه داد: فقط کُردها از بودجه ناراضی نیستند، بلکه اهل سنت و استان ‌های تولیدکننده نفت نیز از بودجه رضایت ندارند.

درخواست آمریکا ازحیدر العبادی

اسلام حسین اظهار داشت: کُردها به هیچ وجه با تصویب بودجه موافقت نخواهند کرد تا اینکه بودجه لازم برای اقلیم تصویب شود. ما با همه ابزارهای قانونی از موضع خود دفاع می ‌کنیم.

باید دستان ایران در عراق را قطع کند

این نماینده کُرد پارلمان عراق مدعی شد که وزیر خارجه آمریکا در کویت، به صورت واضح به حیدر العبادی گفته است که باید موارد توافق شده را اجرا کرده و دستان ایران در عراق را قطع کند، همچنین سلاح باید در دست دولت باشد و دولت مرکزی باید به صورت دوستانه با اقلیم کردستان مذاکره کند.

وی ادعا کرد: این نشان می دهد که هیچکس از اقدامات العبادی در تعامل با اقلیم کردستان و همچنین خواسته های ملت عراق رضایت ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج