در پی درگیری‌های صبح امروز میان جنگنده‌های رژیم صهیونیستی و پدافند هوایی سوریه، ارتش اسرائیل اقدام به صدور بیانیه اعلام کرد: به دنبال تشدید تنش نیستیم اما حاضریم بهای سنگینی به دشمنان تحمیل کنیم.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از جروزالم‌پست، در پی درگیری‌های صبح امروز (شنبه) میان جنگنده‌های رژیم صهیونیستی و ارتش سوریه، ارتش رژیم صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای هشدار داد تشدید تنش‌ها در مرزهای شمالی این رژیم ممکن است کل قوای ارتش را وارد میدان کند!

در لفاظی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره آمده است: «ایران و سوریه با آتش بازی می‌کنند. ارتش اسرائیل برای هر سناریویی آماده است و در صورت نیاز، با قاطعیت با هرگونه اقدامی علیه خود از جانب ایران و سوریه مقابله می‌کند.»

 حاضر هستیم بهای سنگینی به دشمنان تحمیل کنیم.

در ادامه این بیانیه، ارتش اسرائیل مدعی شده است که به دنبال تشدید تنش نیست اما حاضر است بهای سنگینی به دشمنان تحمیل کند!

گفتنی است بامداد امروز در پی حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، پدافند هوایی ارتش سوریه موفق به سرنگونی یک فروند جنگنده اف-16 این رژیم در نزدیکی بلندی‌های جولان شد. 

ارتش رژیم صهیونیستی نیز ضمن تایید این خبر اعلام کرد که دو خلبان این جنگنده از این حادثه جان سالم به در برده‌اند. 

تشدید تنش

در پی ساقط شدن جنگنده اسرائیلی، کابینه امنیتی این رژیم به ریاست بنیامین نتانیاهو تشکیل جلسه داد و با ادامه عملیات نیروهای هوایی رژیم صهیونیستی در خاک سوریه برای پاسخگویی به این حادثه موافقت کرد. پس از آن، ارتش صهیونیستی با صدور بیانیه‌ای مدعی شد 12 هدف را در خاک سوریه مورد حمله قرار داده است.

با این حال، نتانیاهو از بیم تشدید تنش در مرزهای شمالی فلسطین اشغالی به اعضای کابینه خود دستور داد از هرگونه اظهارنظر درباره حمله به سوریه خودداری کنند.

دو هفته پیش منابع اسرائیلی گزارش دادند بشار اسد از طریق ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، به مقامات رژیم صهیونیستی پیام داده است که در صورت نقض مجدد حریم هوایی سوریه، ارتش سوریه فرودگاه بن‌-گوریون در تل‌آویو را با موشک اسکاد هدف قرار خواهد داد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج