سرانجام رسانه ها خبر از توافق احزاب بزرگ آلمانی برای تشکیل دولت ائتلافی در ماه های آتی دادند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از دویچه وله، در پی چند ماه مذاکره میان سه حزب اتحادیه دموکراتیک مسیحی، اتحادیه سوسیال مسیحی و نیز حزب دموکرات مسیحی برای تشکیل دولت ائتلافی، سرانجام رسانه ها از توافق نهایی آن ها خبر دادند. به این ترتیب «ائتلاف بزرگ» بار دیگر عهده دار تشکیل دولت خواهد شد. به نظر می رسد آنگلا مرکل برای چهارمین بار به عنوان صدراعظم آلمان انتخاب خواهد شد.

روزنامه بیلد امروز (چهارشنبه) گزارش داد، حزب سوسیال دموکرات‌های آلمان وزارت خارجه، دارایی و کار را در دولت جدید عهده‌دار می‌شوند و محافظه‌کاران حزب آنگلا مرکل کنترل وزارت اقتصاد و دفاع را برعهده خواهند داشت.

بیلد بدون ذکر منابع خود گزارش داد «هورست سیهوفر»، متحد بایرنی مرکل که موضع سفت و سختی علیه مهاجرت دارد، وزیر کشور آلمان می‌شود.

یک سیاستمدار محافظه‌کار و یک منبع دخیل در مذاکرات گفت: محافظه‌کاران مرکل و سوسیال دموکرات‌ها روی یک معاهده رسمی ائتلاف به توافق رسیدند. یک منبع دیگر هم بدون تایید این توافق گفت که احزاب هنوز بر سر برخی مسائل اختلاف‌نظر دارند.   

رسانه‌های خبری آلمان از جمله ای‌آردی و اشپیگل امروز گزارش دادند یک قرارداد نهایی مورد توافق قرار گرفته است و عصر امروز جزئیات آن منتشر می‌شود. یکی از مسائل حساس نحوه تقسیم وزارتخانه‌هاست. طبق گزارش‌های پیشین، وزارت دارایی به حزب سوسیال دموکراتیک می‌رسد که دستاوردی بزرگ برای آنهاست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج