نخست وزیر پاکستان از احتمال انتخاب برادر نواز شریف به عنوان رهبر دولت آتی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از دنیا نیوز، «شاهد خاقان عباسی»، نخست وزیر پاکستان هم از احتمال تشکیل دولت آینده پاکستان توسط شهباز شریف سخن گفت تا ابهامات در خصوص آینده سیاسی پاکستان افزایش یابد.

نخست وزیر پاکستان با اعلام اینکه انتخابات زود هنگام برگزار نمی‌شود تصریح کرد: عملکرد دولت نواز باعث شده تا مردم رای دادگاه علیه «نواز شریف» را رد کنند.

وی تاکید کرد افتتاح فراوان پروژه‌های عمرانی باعث شده تا مردم به جدیت دولت پاکستان برای خدمت رسانی پی ببرند و ما امید زیادی برای پیروزی در انتخابات آتی داریم.

عباسی افزود: حزب مردم و تحریک انصاف که هریک حکومت را در یک ایالت پاکستان به عهده دارند نتوانستند کارنامه خدمت رسانی قابل قبولی ارائه دهند و همین باعث شده که نتوانند انتقادی به عملکردی ما داشته باشند.

عضو ارشد حزب نواز گفت: در دوره‌های قبلی اگر حزب ما در انتخابات پیروز می‌شد همه می‌گفتند که نواز شریف نخست وزیر خواهد شد، ولی این بار داستان متفاوت خواهد بود و در صورت پیروزی محتمل ما شاید شخص دیگری نخست وزیر شود.

وی اضافه کرد: «عمران خان»، رهبر حزب تحریک انصاف در مورد پارلمان پاکستان واژه «لعنت» را به کار برده است و به خاطر این کار اشتباه باید از مردم عذر خواهی کند.

پیش از عباسی وزیر راه آهن پاکستان نیز به احتمال نخست وزیر شدن شهباز شریف اشاره کرده بود.

برخی کارشناسان سیاسی معتقدند اختلافاتی میان نواز شریف و شهباز شریف وجود دارد ولی آنها از رسانه‌ای شدن این اختلافات جلوگیری کرده‌اند.

حدود پنج ماه تا انتخابات آتی پاکستان زمان باقی مانده است و با قدرت‌گیری تحریک انصاف، پیش بینی نتیجه انتخابات دشوار شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج