در پی توافق گروه فارک با دولت کلمبیا کمپین انتخاباتی لین حزب برای انتخابات ریاست جمهوری آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، این رای‌گیری بیانگر آغاز به کار انتخاباتی این حزب پس خلع سلاح گروه شبه‌نظامی فارک است. این خلع سلاح تحت معاهده صلح با دولت خوآن مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهور کلمبیا در سال ۲۰۱۶ میلادی صورت گرفت که به بیش از ۵۲ سال جنگ میان گروه فارک و دولت این کشور پایان داد.

گروه فارک نام خود را به «نیروهای انقلابی آلترناتیو برای همه» تغییر داده که سر واژه آن همان نام قدیم این جنبش که فارک بوده، است.

رودریگو لاندونو، رهبر دیرینه گروه فارک و نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۸ کلمبیا که به «تیموچنکو» معروف است، گفت: من متعهد می‌شود تا رهبری یک دولت گذار را برعهده گیرم که شرایطی را برای تولد یک کلمبیای جدید ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: من صدای میلیون‌ها میلیون فقیری خواهم شد که هرگز به حساب نیامده‌اند. به حرف‌های آنها گوش خواهم داد و برای آینده‌شان تصمیم خواهم گرفت.

پلتفورم این گروه شامل تحصیل رایگان در دانشگاه،‌ بهبود سیستم پرداخت خدمات درمانی، ساخت جاده و راه و خط برق و تعیین بودجه برای تحقیقات علمی است.

صدها تن از طرفداران این حزب که اکثر آنها پیراهن‌هایی با لوگوی گل رز این حزب بر تن داشتند به بزم و شادی پرداخته و پرچم‌های سفید که روی آن نوشته شده بود «رئیس‌جمهور تیمو» تکان دادند.

حزب سیاسی فارک علاوه بر نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری، ۷۴ نامزد نیز در انتخابات پارلمانی مارس ۲۰۱۸ خواهد داشت و امیدوار است بتواند بیش از ۱۰ کرسی را از آن خود کند که از طریق معاهده صلح به آنها وعده داده شده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج