رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، بار دیگر اعلام کرد نواز شریف به زودی به اتهام پولشویی محاکمه و محکوم خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه نیشن، عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان ضمن متهم کردن نواز شریف، نخست وزیر سابق این کشور به ایفای نقش قربانی گفت: مردم از ادامه یافتن کل ماجرای «چرا من برکنار شدم» سردرگم و گیج شده‌اند.

وی افزود: نواز شریف نهایت تلاش خود را می‌کرد تا به زندان برود و آرزوی او که رهبر حزب مسلم لیگ پاکستان شاخه نواز نیز است، ماه آینده در پرونده پولشوئی به تحقق می‌پیوندد.

نواز شریف بار دیگر متعهد شده که اگر در انتخابات قریب‌الوقوع پیروز شود کل پول به غارت رفته را به پاکستان برگرداند و آن را خرج آموزش کند.

عمران خان در ادامه گفت: حزب تحریک انصاف طی 21 سال گذشته با فساد مبارزه کرده و این جنبش در حقیقت با افراد فاسد نیز از جمله آصف علی رزداری و نواز شریف مخالف است.

وی مدعی شد: زرداری و نواز شریف با دستان خود خزانه ملی را غارت کردند و مسئول بحران به وجود آمده در پاکستان هستند.

عمران خان ضمن توصیف کردن زرداری به یک جنایتکار تصدیق شده، احتمال هرگونه تشکیل ائتلاف سیاسی با زرداری را رد کرد و گفت: نمی‌توانم با ائتلاف با حزب مردم پاکستان به رهبری زرداری مرتکب یک جنایت شوم. زرداری نیز همانند نواز شریف یک فرد فاسد است و من هرگز در کنار این دو رقیب سیاسی نخواهم ایستاد.

وی همچنین به شدت از ادارات پلیس ایالات پنجاب و سند انتقاد کرد و گفت: بزرگترین مشکل کراچی پلیس آن است.

عمران خان گفت: به نظر می‌رسد پلیس در سند و پنجاب از کنترل خارج شده‌اند که همین امر باعث افزایش کشتارهای غیررسمی در این ایالت‌ها شده است. حاکمان این دو ایالت از نیروی پلیس برای اهداف سیاسی خود استفاده می‌کنند و از بین بردن نفوذ سیاسی پلیس تنها راه کنترل این وضعیت است.

وی ضمن تحسین پلیس ایالت خیبر پختونخوا گفت: دولت حزب تحریک انصاف پاکستان این مساله را به طور جدی پیگیری کرده و اقدامات مهمی را برای ارتقای پلیس اتخاذ کرده که همین امر باعث کاهش چشمگیر نرخ جرم و جنایت در این ایالت شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج