ائتلاف اپوزیسیون ونزوئلا پس از مخالفت اولیه با شرکت در مذاکرات دومینیکن، از تجدید نظر در این تصمیم و پذیرش مذاکره با دولت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز،‌ ائتلاف اپوزیسیون ونزوئلا گفته که در مذاکرات روز دوشنبه شرکت می‌کند و خواستار تضمین‌های انتخاباتی است.

انتخابات ریاست جمهوری ونزوئلا قرار است پیش از پایان آوریل سال جاری میلادی برگزار شود. «نیکولاس مادورو»، رئیس جمهور ونزوئلا درصدد است با توسل به قدرت از شرکت کاندیداهای اپوزیسیون در انتخابات جلوگیری کند.

«انریکه کاپریلس» و «لئوپولدو لوپز»، دو تن از رهبران اپوزیسیون ونزوئلا از شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور منع شده‌اند.

ائتلاف اپوزیسیون اعلام کرد: بر این باوریم که این دیدار در جمهوری دومینیکن فرصتی برای دولت به منظور بازنگری تصمیمات اخیرش است و از گرفتار شدن کشور در ناآرامی غیرقابل مدیریت جلوگیری به عمل می‌آید.

دولت ونزوئلا اخیرا ائتلاف اپوزیسیون را از شرکت در انتخابات منع کرده است که مخالفان معتقدند هدف از آن این است که دولت می‌خواهد اپوزیسیون با یک کاندیدای واحد در انتخابات شرکت نکند و شانسی در انتخابات نداشته باشد.

اپوزیسیون همچنین اعلام کرد که از دولت می‌خواهد تا یک شورای انتخاباتی متوازن ایجاد کند تا به شهروندان این کشور ساکن خارج اجازه دهد در این انتخابات حضور یابد.

حزب «خواسته مردمی» به رهبری لوپز پیشتر خودش را از مذاکرات بیرون کشیده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج