در پی سفر یک وزیر کویتی به دوحه برخی مقامات عربستانی نسبت به اقدام وی اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، عربستان مخالفت خود را با رفتار خالد الروضان، وزیر تجارت و صنعت و وزیر مشاور امور جوانان کویت در شهر دوحه، پایتخت قطر ابراز داشت.

ریاض درباره واکنش یکی از مسوولان خود نسبت به اظهارات الروضان در دوحه اعلام کرد، این سخنان خارج از عرف نیست، او به عنوان رئیس کمیته المپیک که یک سمت غیرسیاسی است، این سخنان را ابراز داشته است.

این اولین واکنش رسمی ریاض به توئیت ترکی آل الشیخ، مشاور دفتر پادشاهی عربستان و رئیس اداره کل ورزش این کشور است که اهانت به الروضان تلقی شد و تاسف رسمی و خشم گسترده مردم و مسؤولان کویتی را در پی داشت.

عادل مرداد، معاون وزیر خارجه عربستان در امور سیاسی و اقتصادی عصر روز پنج‌شنبه در دیدار با شیخ ثامر جابر الاحمد الصباح، سفیر کویت در عربستان این سخنان را ابراز داشت.

در این دیدار دو طرف بر تحکیم روابط دو جانبه و همکاری مستمر تاکید کردند و به اخبار منتشر شده با هدف ایجاد تنش و مشکل در روابط دو کشور پرداختند.

در دیدار مذکور تاکید شد که جنجال ورزشی اخیر به وجود آمده میان ترکی آل الشیخ و الروضان فراتر از حد متعارف در حوزه ورزشی نبوده و با سیاست ارتباطی ندارد.

مرداد افزود: رئیس کمیته المپیک رویکرد سیاسی ندارد و از سوی اعضای کمیته المپیک انتخاب شده است.

معاون وزیر خارجه عربستان با اشاره به تشکر الروضان از تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر از نقش دوحه در لغو محرومیت فوتبال کویت از سوی فیفا، ضمن ابراز مخالفت با این رفتار الروضان، آن را در تضاد با موضعگیری بی‌طرف دولت کویت در قبلا بحران ریاض-دوحه دانست و تاکید کرد: این عملکرد به روابط برادرانه و نزدیک دو کشور آسیب می‌زند.

ترکی آل الشیخ دوشنبه گذشته در توئیتی با اشاره به تشکر الروضان از امیر قطر نوشت، رفتار این مزدور به روابط تاریخی عربستان و کویت آسیبی نمی‌زند و او تنها از طرف خودش صحبت کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج