بازپرس تحقیقات درباره مداخله احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد قصد دارد از رئیس جمهور آمریکا هم بازجویی کند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از پایگاه اینترنتی هیل، روزنامه واشنگتن پست روز سه‌شنبه گزارش داد که رابرت مولر به دنبال بازجویی از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در ارتباط با تصمیمش برای اخراج جیمز کومی، مدیر سابق اف‌بی‌آی و «مایکل فلین»،‌ مشاور امنیت ملی سابق دولتش است.

با این حال چگونگی این بازجویی مشخص نیست؛ چراکه احتمالا در مذاکراتی میان این بازرس ویژه و تیم حقوقی رئیس‌جمهور آمریکا مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

استفان ولادک، یک استاد حقوق دانشگاه تگزاس گفت: سشنز احتمالا در بهترین جایگاه برای تایید یا رد اعتبار افرادی است که بازرس ویژه ممکن است به دنبال تحقیقات دقیق تر درباره آنها باشد.

او اظهار داشت: سشنز شاید در این تحقیقات مهمترین فرد نباشد اما ممکن است فردی باشد که بیشترین ارتباط را باهم داشته باشند.

با این حال «جف سشنز» به عنوان اولین عضو کابینه ترامپ که در این تحقیقات مورد بازجویی قرار گرفت نام برده شده است.

وزارت دادگستری آمریکا تایید کرده سشنز که مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ را رد کرده چند روز پیش برای چندین ساعت بازجویی شده و این نشان می‌دهد که تحقیقات رابرت مولر اکنون از هر زمانی به ترامپ نزدیک‌تر شده است.

با این حال روز سه‌شنبه تحقیقات مولر هدف حملات شدید قرار گرفت زیرا وزارت دادگستری آمریکا پذیرفت که پیام‌های متنی رد و بدل شده میان دو بازرس اف‌بی‌آی به نام‌های «پیتر استرزوک» و «لیزا پیج» مربوط به یک دوره پنج ماه مفقود شده‌اند و لیزا پیج نیز کسی است که از بابت ابراز خصومت علیه ترامپ شناخته شده است.

مفقود شدن این پیام‌های شخصی باعث موجی از حملات جمهوری‌خواهان و طرح اتهام سرپوش گذاری برای برخی حقایق از سوی آنها شده است.

آنها گفته‌اند که تحقیقات مولر علیه رئیس‌جمهور غرض ورزی اعمال می‌کند.

روز سه‌شنبه واشنگتن پست گزارش داد مولر خواهان بازجویی از ترامپ در هفته‌های آینده در ارتباط با اخراج‌هایی که در سال ۲۰۱۷ یعنی مایکل فلن و جیمز کومی انجام داده شده است.

این تحقیقات در حال در نظر گرفتن این احتمال است که ترامپ اقدام به مانع تراشی بر سر راه عدالت کرده است.

آنچه که سشنز به مولر گفته می‌تواند در این تحقیقات اهمیت فراوانی داشته باشد. او به عنوان یک مقام ارشد کمپین ترامپ تعامل‌های متعددی با سفیر سابق روسیه در واشنگتن داشته است. همچنین او ناظر بر یک تیم مشاوران سیاست خارجی کمپین انتخاباتی ترامپ شامل جورج پاپادوپولس که در تحقیقات مولر برای او کیفرخواست صادر شد، بوده است.

به عبارت دیگر سشنز احتمالا در اخراج جیمز کومی،‌ مدیر اف‌بی‌آی در ۹ مه ۲۰۱۷ نقشی کلیدی ایفا کرده است.

ترامپ روز سه‌شنبه در پاسخ به پرسشی درباره این گزارش گفت: هیچ نگرانی از بابت این تحقیقات ندارد.

ترامپ اظهار داشت: من ابدا نگران نیستم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج