نایب رئیس کمیسیون عالی انتخابات عراق در سلیمانیه اعلام کرد: 24 میلیون رای دهنده واجد شرایط در انتخابات پارلمانی عراق که قرار است 12 ماه می سال 2108 میلادی در این کشور برگزار شود، می‌توانند پای صندوق‌های رای بروند.

به گزارش خبرگزاری موج، نایب رئیس کمیسیون عالی انتخابات عراق در سلیمانیه اعلام کرد، 24 میلیون رای دهنده واجد شرایط در انتخابات پارلمانی عراق که قرار است 12 ماه می سال 2108 میلادی در این کشور برگزار شود، می‌توانند پای صندوق‌های رای بروند.

رزگار محمد امین، نایب رئیس کمیسیون عالی انتخابات در عراق در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اعلام این مطلب گفت: در انتخابات پیش رو در عراق 24 میلیون نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد 3 میلیون و 700 هزار نفر برای اولین بار در انتخابات می‌توانند شرکت کنند.

وی افزود: تا پنج شنبه که آخرین روز ثبت ائتلاف‌های انتخاباتی است 205 گروه سیاسی برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده و 31 ائتلاف نیز بین گروه‌های سیاسی تشکیل شده است.

به گفته محمد امین برای اولین بار در تاریخ انتخابات پارلمانی در عراق از دستگاه‌های الکترونیک برای رای گیری استفاده خواهد شد و انتخابات کاملا الکترونیکی برگزار می‌شود به نحوی که رای دهنده می‌تواند اطمینان داشته باشد که رای آنها دستکاری نخواهد شد و به جرات می‌توان گفت که انتخاباتی سالم در عراق برگزار می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج