رئیس جمهور آمریکا سفر رسمی خود به بریتانیا را که قرار بود اوایل امسال انجام شود، لغو کرده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا سفر خود به شهر لندن را که قرار بود اوایل امسال انجام شود و طی آن سفارتخانه جدید آمریکا در پایتخت بریتانیا را افتتاح کند، لغو نموده است.

ترامپ روز پنجشنبه با انتشار توئیتی نوشت: دلیل آنکه سفرم به لندن را لغو کردم این است که من طرفدار بزرگ اقدام دولت اوباما در فروش سفارتخانه آمریکا در بهترین و مناسب ترین نقطه لندن نیستم، آن هم به خاطر ساخت یک سفارتخانه جدید در برابر 1.2 میلیارد دلار.

ترامپ و برجام

توئیت ترامپ در شرایطی است که سفارت آمریکا در لندن اعلام کرده است که تصمیم برای انتقال سفارت لندن چند ماه قبل از به قدرت رسیدن باراک اوباما در ژانویه 2009 میلادی اتخاذ شده است.

سفارت و کنسولگری آمریکا در بریتانیا در اکتبر 2008 میلادی اعلام کرده بود که سفارتخانه آمریکا در لندن به دلایل امنیتی به یک منطقه دیگر منتقل می شود.

دیلی میل پیش از این از احتمال لغو سفر ترامپ به بریتانیا خبر داده بود.

این در حالی است که قرار نبود ترامپ در جریان سفر احتمالی به بریتانیا با ملکه الیزابت دیداری داشته باشد. در حالی که ترزا می نخست وزیر بریتانیا از ترامپ برای یک سفر رسمی دعوت به عمل آورده ولی عدم دیدار رئیس جمهور آمریکا با ملکه انگلیس نشانگر ادامه تنش در روابط دو کشور بوده است. سفر ترامپ به بریتانیا طی ماه های اخیر با جنجال های زیادی روبرو شده است.

حدود 2 میلیون نفر از مردم بریتانیا با امضای طوماری اعلام کرده اند که ترامپ نباید به لندن دعوت شود. پیش بینی می شود سفر ترامپ به بریتانیا با مخالفت ها و اعتراضات مردمی روبرو شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج