نخست وزیر پاکستان گفت آمریکا هیچ گاه 2 میلیارد دلار به اسلام آباد کمک نکرده است.

به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج، پس از اینکه رئیس جمهور آمریکا دولت پاکستان را فریب کار و پناه دهنده به تروریست ها دانست، نخست وزیر این کشور نیز اتهامات ترامپ را غیر منطقی و نادرست خواند.

«شاهد خاقان عباسی»، نخست وزیر پاکستان در پی اظهارات «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا درباره همکاری اسلام آباد با تروریست های افراط گرا و تصمیم به قطع کمک های آمریکا، این اظهارات را غیرمنطقی و غیرقابل درک دانست.

عباسی افزود پاکستان در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد و با چنین الفاظی نمی توان تلاش های مجاهدانه این دولت در برابر افراط گرایی را تخطئه کرد.

وی سپس گفت: «کمک های آمریکا به اسلام آباد برای مقابله با تروریسم، کم و ناچیز است و واشنگتن نمی تواند از ما انتظار داشته باشد به دلیل این کمک ها اقدامات مورد نظرش را انجام دهیم.»

نخست وزیر پاکستان همچنین اضافه کرد: «قطع کمک های آمریکایی اسلام آباد را دچار بحران نخواهد کرد.»

به گفته ترامپ کمک های سالانه آمریکا به پاکستان بالغ بر 2 میلیارد دلار است و او می خواهد قطع کمک ها را در دولتش بررسی کند.

عباسی در این خصوص نیز گفت: «تا جایی که ما اطلاع داریم در 5 سال اخیر کمک های آمریکا سالانه کمتر از 10 میلیون دلار بوده و ارقام هنگفتی که ترامپ ادعا می کند هرگز به پاکستان داده نشده است.»

ترامپ در نخستین توئیت خود در سال 2018 نوشت: «به دلیل فریب کاری و دروغ گویی دولت پاکستان و پناه دادن به تروریست هایی که ما با مشقت فراوان در افغانستان با آن ها می جنگیم و کمک ناچیز این دولت، احتمالاً کمک های مالی به اسلام آباد فطع خواهد شد.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج