ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان این بار نیز ایران را به دست داشتن در حمله موشکی جدید انصارالله یمن به عربستان متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از القدس العربی، در پی حمله موشکی جدید انصارالله یمن به منطقه نجران واقع در جنوب غرب عربستان ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف عربی در بیانیه‌ای مدعی شد که حمله موشکی جدید یمن به عربستان نشان می‌دهد که حمایت ایران از حوثی‌ها تداوم دارد.

وی مدعی شد که ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم که برای توقف قاچاق و انتقال موشک‌های بالستیک و اسلحه از سوی ایران به حوثی‌ها گام‌های جدی‌تر و فعالتری بردارد.

بر اساس این گزارش انصارالله یمن قبل از این نیز در ماه نوامبر فرودگاه بین‌المللی ملک خالد ریاض را مورد هدف موشکی قرار دادند و در ماه دسامبر به کاخ یمامه، مقر اصلی ملک سلمان، پادشاه عربستان حمله موشکی داشتند و ائتلاف عربی به رهبری عربستان در هر سه مورد ایران را به دست داشتن در این حملات موشکی متهم کرد.

ترکی مالکی، سخنگوی رسمی نیروهای ائتلاف سعودی مدعی شد، در ساعت هفت و ۵۶ دقیقه صبح روز جمعه نیروهای دفاع هوایی ائتلاف روند شلیک موشک بالستیک از داخل خاک یمن به سمت خاک عربستان را رصد کردند.

مالکی ادعا کرد: موشکی که به سمت نجران شلیک شد و شلیک آن به عمد و با هدف گرفتن مناطق مسکونی و غیرنظامی بود که در آسمان نجران رهگیری و منهدم شد، اما علی العمرانی، از رهبران انصارالله یمن به اسپوتنیک گفت: دو موشک به اهداف مورد نظر با دقت بالا اصابت کردند.

العمرانی افزود: نیروهای ما همچنین مواضع ارتش عربستان در نجران و عسیر را با حملات توپخانه‌های هدف گرفتند و تعدادی موشک کاتیوشا به تجمعات ارتش سعودی در الطلعه و الخضراء در محور نجران شلیک کردند.

انصارالله عصر جمعه اعلام کرد، یک موشک کوتاه برد را به تجمعات سربازان ارتش عربستان در منطقه عسیر در جنوب غرب عربستان شلیک کرد. در حالی که پیش از آن نیز یک موشک بالستیک به منطقه نجران شلیک کرده بود.

شورای امور سیاسی و امنیتی عربستان چند ساعت پس از این حمله نشستی به ریاست محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برگزار کرد.

ائتلاف متجاوز عربی درحالی مدعی حمایت موشکی ایران از انصارالله یمن است که مقامات کشورمان همواره تاکید می کنند جمهوری اسلامی ایران هیچ دخالتی در امور داخلی یمن ندارد و خواستار ایجاد راه حل مسالمت امیز برای حل بحران یمن است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج