ائتلاف بین‌المللی ضد داعش دولت سوریه را به اهمال کاری متهم کرد زیرا دمشق به زعم این ائتلاف اعضای گروه تروریستی داعش اجازه داده در مناطق تحت کنترل خود در امنیت رفت و آمد کنند.ائتلاف داعش را در مناطق تحت کنترل دولت سوریه تحت تعقیب قرار نمی دهد.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از سایت شبکه الجزیره، ژنرال«فلیکس گدنی»، معاون فرمانده عملیات استراتژیک و ویژه حمایت از ائتلاف آمریکا ادعا کرد: به نظر می‌رسد تروریست‌های داعش در  مناطق تحت کنترل دولت سوریه در رفت و آمدند بدون اینکه مجازات شوند و این مساله نشان می‌دهد دولت سوریه یا تمایلی به شکست داعش در مرزهای خود ندارد یا از این کار ناتوان است.

وی تصریح کرد : نیروهای ائتلاف بین‌المللی و نیروهای امنیتی عراق کاملا این مساله را درک می‌کنند که داعش دشمن صبوری است که قدرت بسیاری در مقابله دارد. ما می‌دانیم که آنها احتمالا تلاش می‌کنند تا گروه‌های کوچکی را تشکیل دهند و قطعا تلاش خواهند کرد تا در هر کجا که ممکن است دست به عملیات تروریستی بزنند. آنها اکثرا از مناطق تحت کنترل خود در شرق سوریه به غرب این کشور نقل مکان کرده‌اند.

گدنی افزود: ما در مناطقی که هم‌پیمانان ما در سوریه آن را آزاد کرده‌اند عملیات انجام می‌دهیم و دولت سوریه را به انجام ماموریت خود در قبال داعش در مناطق تحت کنترل خود فرا می‌خوانیم.

این مقام نظامی انگلیسی عنوان داشت، ائتلاف برنامه‌ای برای هدف قرار دادن تروریست‌ها در مناطق تحت کنترل دولت سوریه ندارد و به کاهش تنش با روس‌ها ادامه خواهد داد.

وی گفت: ما دولت سوریه را به پاکسازی مناطق تحت کنترل خود از تروریست‌ها فرامی‌خوانیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج