یک روزنامه آمریکایی نوشت عربستان سعودی قصد دارد با آموزش و تسلیح گروه های شبه نظامی فلسطینی از آنها برای مقابله با حزب الله استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری موج، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی نوشت، عربستان برای حمایت تسلیحاتی از شبه نظامیان در اردوگاه‌های فلسطینی تلاش می‌کند تا آنها را به رویارویی با حزب الله سوق دهد تا از این طریق نفوذ عربستان در لبنان بیشتر شود.

این روزنامه نوشت، مسوولان لبنانی و غربی نسبت به برهم خوردن ثبات در اردوگاه‌های آوارگان و شکل گیری شبه نظامیانی در داخل اردوگاه‌ها و خارج از آنها ابراز نگرانی کرده‌اند، این در حالی است که یک مسوول عربستانی مدعی شده، ریاض به هیچ وجه به دنبال این امر نیست.

نیویورک تایمز از مسوولان لبنانی و تعدادی از دیپلمات‌های غربی نقل کرد، نگرانی‌هایی در بیروت نسبت به این امر وجود دارد که عربستان و هم‌پیمانان لبنانی‌اش برای شکل‌گیری شبه‌نظامیانی علیه حزب الله در اردوگاه‌ها و در هر مکان دیگری تلاش کنند.

این روزنامه افزود: به دلیل نگرانی شدید، مسوولان لبنانی تلاش می‌کنند تا طرح بلندمدت عربستان برای برهم زدن ثبات در اردوگاه‌های آوارگان فلسطینی در لبنان را خنثی کنند.

پیشتر روزنامه میدل ایست آی انگلیس به نقل از منابع جزئیات سفر «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین به عربستان را منتشر کرده بود.

عباس در جریان این سفر با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان دیدار کرد. این مقام سعودی از وی خواست تا دست به تلاش‌هایی برای ملحق کردن فلسطینی‌های لبنان به جبهه حامی عربستان و دور کردن آنها از جبهه حامی ایران بزند و اگر وی نتواند این کار را کند، او محمد دحلان از رهبران مخالف فتح را بهترین گزینه برای این کار می‌داند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج