رئیس جمهوری گواتمالا به پیروی از همتای آمریکایی، از تصمیم برای انتقال سفارت کشورش به بیت‎المقدس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از بی بی سی، «جیمی مورالس» رئیس جمهوری گواتمالا از انتقال سفارت این کشور به بیت‌المقدس خبر داد.

وی در پیامی که در صفحه فیس‌بوک خود منتشر کرد گفت این تصمیم را بعد از صحبت‌هایی که با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی داشته، اتخاذ کرده است.

گفتنی است که گواتمالا یکی از ۹ کشوری است که هفته گذشته به قطعنامه مجمع عمومی سازمان ملل علیه تصمیم آمریکا در به رسمیت شناختن بیت‌المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، رای منفی داد.

هنوز مشخص نیست که انتقال سفارت گواتمالا به قدس اشغالی چه زمانی انجام خواهد گرفت حال‌آنکه مورالس می‌گوید به مقامات کشورش دستور زمینه‌چینی برای اجرای این تصمیم را داده است.

به این ترتیب، گواتمالا دومین کشور بعد از آمریکا خواهد بود که علیرغم حساسیت جهان اسلام، از انتقال سفارت خود به بیت‌المقدس سخن می‌گوید.

گفتنی است دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، ۶ دسامبر سال ۲۰۱۷ (۱۵ آذر ماه) اعلام کرد که قصد دارد سفارت این کشور را به بیت‌المقدس منتقل و آن را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی معرفی کند.

تصمیم برای انتقال سفارت گواتمالا به بیت‌المقدس درحالی مطرح می‌شود که نتانیاهو مدتی پیش از رایزنی با چندین کشور برای اتخاذ تصمیم مشابه، خبر داده بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج