وزارت خارجه چین اعلام کرد که تا چند روز آینده وزیران خارجه افغانستان، پاکستان و این کشور برای بهبود روابط کابل و اسلام‌آباد در پکن دیدار خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از «پاکستان آبزرور»، دور اول گفت‌وگوهای وزاری خارجه افغانستان، پاکستان و چین 26 دسامبر در پکن برگزار خواهد شد.

وزارت خارجه چین اعلام کرد «صلاح‌الدین ربانی» وزیر خارجه افغانستان و همتای پاکستانی‌اش «خواجه آصف» به دعوت «وانگ یی» وزیر خارجه چین در راس هیئت‌هایی برای حضور در این نشست یه جانبه به پکن خواهند آمد.

«هوآ چان اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین در باره این نشست به رسانه‌ها گفت: چین به عنوان دوست و همسایه مشترک افغانستان و پاکستان همیشه از کابل و اسلام‌آباد برای روابط دوستانه و توسعه مشترک حمایت کرده است.

در ژوئن سال جاری پس از دیدار وانگ یی از کابل و اسلا‌م‌آباد سه کشور توافق کردند تا برای افزایش گفت‌وگو و همکاری‌ها سازوکاری را برای مذاکرات سه جانبه وزرای خارجه خود ایجاد کنند.

بر اساس گفته وزارت خارجه چین، سه کشور گفت‌وگوهایی را در رابطه با اعتماد متقابل سیاسی و بهبود روابط، همکاری‌های توسعه‌ای، امنیتی و مبارزه با تروریسم خواهند داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج