وزیر امور خارجه روسیه گفت روسیه به دنبال تعمیق تقابل نیست اما به طور قطع ما به هر گام غیردوستانه‌ای پاسخ مطابق خواهیم داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه در سخنرانی خود در پارلمان این کشور اظهار کرد: ایران، روسیه و ترکیه صد در صد اهداف یکسانی در سوریه ندارند. ممکن است هر یک از این کشورها رویکردهای متفاوت در خصوص وضعیت سوریه داشته باشند با این حال این سه کشور فهمی مشترک درباره مقابله با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه دارند.

وی افزود: این سه کشور تلاش کرده‌اند تا منافع یکدیگر را درک کنند و به رسمیت بشناسند. این منافع مشترک یک تلاش موثر و یکپارچه در شکل "آستانه" را فراهم کرده است.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه درباره رایزنی‌ها با آمریکا، گفت که روسیه آماده همکاری مشترک سازنده با واشنگتن است اما متاسفانه هیچ پیشرفتی از سوی دولت آمریکا حاصل نشده است.

ولادیمیر پوتین و دونالد ترامپ روز پنج‌شنبه در گفت‌وگویی تلفنی درباره مسایل مختلف بین‌المللی گفت‌وگو کردند.

لاوروف در ادامه تصریح کرد: روسیه به دنبال تعمیق تقابل نیست اما به طور قطع ما به هر گام غیردوستانه‌ای پاسخ مطابق خواهیم داد.

بر اساس این گزارش، روسیه، ترکیه و ایران سه کشور تضمین‌کننده برقراری آتش‌بس در سوریه هستند که این توافق در مذاکرات آستانه برای حل بحران سوریه حاصل شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج