وزیر امور خارجه انگلیس امروز (پنج‌شنبه) در سخنرانی در دفاع از سیاست‌ خارجه غرب و محکوم کردن افراط‌گرایی خواهد گفت که افراط‌گرایی می‌تواند همانند کوکائین اعتیادآور باشد و از دولت‌های سرکوبگر نشات می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، انگلیس بین مارس و ژوئن سال جاری میلادی شاهد چهار حمله مرگبار در لندن و منچستر بود که در آن 36 تن کشته شدند. روز چهارشنبه نیز مردی در دادگاه حاضر شد که به توطئه‌چینی برای قتل ترزا می، نخست‌وزیر انگلیس محکوم شده بود.

بوریس جانسون، وزیر امور خارجه انگلیس در جمع دیپلمات‌ها و کارشناسان در دفتر وزارت خارجه در لندن خواستار مشارکت بهتر با جوامع مسلمانان سراسر جهان خواهد شد و در خصوص اینکه آیا مداخله غرب مقصر ظهور افراط‌گرایی است، صحبت خواهد کرد.

بر اساس متن این سخنرانی، بوریس جانسون خواهد گفت: همانطور که مردم می‌گویند می‌توان گفت که تروریسمی که در خیابان‌های انگلیس و آمریکا شاهد هستیم نوعی تنبیه و مجازات برای ماجراجویی است که ما در خاورمیانه داریم اما در خصوص مجازات مردم سوئد، بلژیک، فنلاند یا گروگان‌های ژاپنی که به دست داعش به قتل رسیده‌اند چه می‌توان گفت. کشورهایی که هیچ تاریخی در این منطقه نداشته‌اند.

وی در ادامه خواهد گفت که افراط‌گرایی می‌تواند همانند کوکائین اعتیادآور باشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج