نماینده آمریکا در سازمان ملل گفت: قدس پایتختی برای اسرائیل است... ما آن را به رسمیت شناختیم و همگان در واقع آن را مورد تایید قرار می‌دهند. پارلمان اسرائیل( کنست) و دفتر نخست‌وزیری، دادگاه عالی اسرائیل در قدس مستقر هستند.

به گزارش خبرگزاری موج، نیکی هیلی نماینده ایالات متحده در سازمان ملل، روز گذشته در گفت‌وگو با تلویزیون «فاکس‌نیوز» آمریکا اظهار داشت که تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور برای به‌رسمیت شناختن قدس به‌عنوان پایتخت اسرائیل می‌تواند بر روند عملیات صلح در خاورمیانه تاثیری مثبت داشته باشد «ولی آیا آن، به روند صلح می‌انجامد؟ قطعا، و این تصمیم، امید ما به شراکت در تحقق صلح است.»

هیلی مدعی شد: «ایالات متحده نمی‌خواهد نظاره‌گر قتل و کشتار باشد و همچنین نمی‌خواهد نظاره‌گر خشونت بیشتر باشد... ترامپ این گام نمادین را برداشت تا تأکید کند که ما پایبند به فرآیند صلح هستیم.»

این دیپلمات آمریکایی افزود: «قدس پایتختی برای اسرائیل است... ما آن را به رسمیت شناختیم و همگان در واقع آن را مورد تایید قرار می‌دهند. پارلمان اسرائیل( کنست) و دفتر نخست‌وزیری، دادگاه عالی اسرائیل در قدس مستقر هستند.»

طبق این گزارش، رییس‌جمهوری آمریکا روز گذشته در یک سخنرانی تاریخی و به رغم مخالفت‌های منطقه‌ای، بیت‌المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و وعده داد که سفارت ایالات متحده را از تل‌آویو به این شهر منتقل کند.

دونالد ترامپ، قدس را «مرکز دموکراسی» ادعا کرد و گفت، مقر کنست، دفتر نخست‌وزیری، و وزارتخانه‌های اسرائیل در این شهر هستند.

وی یادآور شد که روند صلح میان اسرائیل و فلسطینیان به رکود رفته است، و افزود «نمی‌توان تمامی مشکلات را از طریق فرضیه‌های ناکام حل کرد.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج