نتانیاهو با تمجید و قدردانی از تصمیم ترامپ آن را گامی مهم در روند صلح خواند و مدعی شد که بدون شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی امکان دستیابی به صلح وجود ندارد!

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از هاآرتص، اندک زمانی پس از اعلام تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای انتقال سفارتخانه این کشور از «تل آویو» به «بیت المقدس» به عنوان پایتخت رسمی فلسطین اشغالی، «بنیامین نتانیاهو» با تمجید و قدردانی از این تصمیم «دونالد ترامپ» آن را گامی مهم در روند صلح خواند و مدعی شد که بدون شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی امکان دستیابی به صلح وجود ندارد!

نتانیاهو در این باره گفت: «من در تعهد رئیس جمهور آمریکا برای پیشبرد روند صلح میان اسرائیل و تمام همسایگانمان از جمله فلسطینیان سهیم هستم و ما به همکاری خود با رئیس جمهور [آمریکا] و تیم وی برای تحقق رؤیای صلح ادامه خواهیم داد!»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه افزود: «من از تمام کشورهایی که خواهان صلح هستند، می خواهم که در شناسایی رسمی بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل به آمریکا ملحق شوند و سفارتخانه های خود را به این شهر انتقال دهند».

گفتنی است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا امروز (چهارشنبه) در سخنرانی خود قدس را رسماً به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

وی در این سخنرانی تأکید کرد که «من به این قطعیت رسیدم که باید سفارت آمریکا را از تل آویو به قدس منتقل کنیم».

رئیس جمهور آمریکا با بیان اینکه «ما به دنبال توافقی عالی هستیم که هم به سود اسرائیلی ها باشد و هم به سود فلسطینی ها»، ادامه داد: ایالات متحده از طرح دو دولت حمایت می کند؛ در صورتی که دو گروه نیز نسبت به آن به توافق برسند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج