فلسطینیان دیشب با تجمع در برابر کلیسای «قیامت» در بیت لحم در کرانه باختری، خشم خود را در مورد توطئه آمریکا علیه قدس اعلام کردند و عکس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به آتش کشیدند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، تظاهرکنندگان فلسطینی تصاویر ترامپ را آتش زدند و تصمیم آمریکا را برای به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی محکوم کردند.

 فلسطینیان دیشب با تجمع در برابر کلیسای «قیامت» در بیت لحم در کرانه باختری، خشم خود را در مورد توطئه آمریکا علیه قدس اعلام کردند و عکس دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به آتش کشیدند. امروز نیز کرانه باختری و نوار غزه صحنه تظاهرات و تجمع است.

گفته می‌شود ترامپ در سخنرانی رسمی در کاخ سفید، قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام خواهد کرد.

از طرف دیگر محافل دانش آموزی و آموزشی در سراسر مدارس فلسطین، قصد ترامپ را برای انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس محکوم کردند. آنان در فعالیت اعتراض آمیزی در روز خشم که وزارت آموزش و پرورش فلسطین خواستار آن شده است تأکید کردند قدس حق تاریخی و دینی و تمدنی فلسطینیان است و هیچ کس حق ندارد به نیابت از فلسطینیان در آن دخل و تصرف کند. آنان همچنین از جامعه بین المللی خواستند از قدس و مقدسات اسلامی و مسیحی دفاع کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج