سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‎گوید: واشنگتن آزادی شهروند آمریکایی-چینی بازداشت شده در ایران «زی یو وانگ» که در ایران زندانی است، غیرمنصفانه بازداشت شده و جاسوس دولت واشنگتن نیست.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت وزارت خارجه آمریکا، «هدر نائورت» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا بار دیگر طی اظهارنظری مدعی شد «زی یو وانگ» فردی با تابعیت دوگانه چینی- آمریکایی که در ایران زندانی است، غیرمنصفانه بازداشت شده و جاسوس دولت واشنگتن نیست.

گفتنی است وانگ که در قالب دانشجوی رشته تاریخ دانشگاه «پرینستون» آمریکا به ایران سفر کرده بود؛ یکی از عوامل نفوذی آمریکا است و به همین دلیل از سوی دولت ایران در بازداشت بسر می‌برد.

نائورت در پاسخ به این سوال که آیا واشنگتن آماده بازکردن کانالی بشردوستانه برای مذاکره با ایران درباره رسیدگی به پرونده وانگ است، گفت:همان‌طور که می‌دانید ما در ایران سفارت نداریم و دولت سوئیس حافظ منافع ما است و نهایت تلاش خود را برای نمایندگی ما و همکاری‌مان با آنها درباره این موضوع انجام می‎دهد.

وی در ادامه اظهارات خود مدعی شد: از دولت ایران می‌خواهیم زندانی‌ها به ویژه شهروندان آمریکایی که غیرمنصفانه بازداشت شده‌اند را فورا آزاد کند!

نائورت همچنین از نشان دادن تصاویر ویدئویی وانگ و سایر آمریکایی‎های زندانی در ایران، انتقاد کرد.

وانگ هرگز برای آمریکا جاسوسی نکرده است!

وی هرگونه رابطه دولت واشنگتن با وانگ را رد کرد و مدعی شد این شهروند آمریکایی هرگز برای آمریکا جاسوسی نکرده است!

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نهایت تاکید کرد که آمریکا قصدی برای بازکردن کانال بشردوستانه با ایران برای مذاکره درباره آزادی وانگ ندارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج