وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد: مقامات ترکیه، روسیه و ایران با هم تعیین خواهند کرد چه گروه‌هایی در گفتگوهای صلح سوریه در سوچی روسیه مشارکت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه اعلام کرد ایران، روسیه و ترکیه با مشارکت هم درباره شرکت کنندگان در گفتگوهای صلح سوریه تصمیم گیری خواهند کرد.

چاووش اوغلو امروز جمعه در کنفرانس خبری در آنکارا گفت مقامات ترکیه، روسیه و ایران با هم تعیین خواهند کرد چه گروه‌هایی در گفتگوهای صلح سوریه در سوچی روسیه مشارکت داشته باشند.

ترکیه پیشتر اعلام کرده بود این کشور حضور نماینده نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق کردهای سوریه (‌ی پ گ ) در گفتگوهای صلح سوریه را نخواهد پذیرفت.

چاووش اوغلو گفت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به رجب طیب اردوغان اعلام کرده است دستوراتی درباره توقف حمایت های تسلیحاتی واشنگتن به یگان های مدافع خلق کردهای سوریه صادر کرده است.

وی افزود دولت ترکیه امیدوار است دستورات جدید ترامپ در زمینه توقف حمایت های تسلیحاتی واشنگتن به نیروهای موسوم به یگان های مدافع خلق کردهای سوریه اجرایی شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج