حمله تروریستی وحشیانه در شهر العریش واقع در سیناء مصر با واکنش‌های مختلف جهانی مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رسانه های خارجی، یک مسجد در شهر العریش واقع در سیناء مصر امروز هدف حمله مسلحانه قرار گرفت. بنا بر اعلام شاهدان عینی، افراد مسلح به مسجدی در روستای الروضه واقع در غرب العریش یورش بردند و در جریان برگزاری نماز جمعه، بمبی را در اطراف مسجد منفجر کردند.

«بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه ایران  اقدام تروریستی وحشیانه درشهر العریش مصر را به شدت محکوم کرد. وی ضمن ابراز همدردی با خانواده های قربانیان این حادثه و مردم مصر خاطرنشان کرد: بی تردید تروریسم تکفیری که این روزها متحمل سخت ترین شکست های خود در منطقه شده، از هیچ کوشش مذبوحانه و اقدام بی رحمانه ای برای ابراز وجود مجدد دریغ نمی ورزد و این مسئولیت دولت های منطقه را برای شناخت واقعی و دقیق تروریسم و مقابله جدی و جمعی با آن دوچندان می کند.

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی منابع رسمی مصر، در این حمله ۲۳۵ نفر کشته و ۱۳۵ تن دیگر زخمی شده اند. در میان قربانیان این حمله، کودکان نیز به چشم می خورند.

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت حمله تروریستی امروز مصر را محکوم کرد. وی حمایت خود را از تمامی اقداماتی که قاهره در راستای حفظ امنیت خود اتخاذ می کند، اعلام کرد.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه نیز گفت: من به شدت این انفجار تروریستی که منجر به قربانی شدن شماری از شهروندان مصری شد را محکوم می کنم و مراتب تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و مردم مصر ابرز می دارم.

اتحادیه عرب نیز با صدور بیانیه ای حادثه تروریستی العریش را محکوم و بر حمایت از تلاش های مصر در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

ابومازن رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز به نیابت از مردم فلسطین حمله تروریست ها به نمازگزاران مصری را محکوم و اعلام کرد: ما اطمینان کامل داریم که این جنایات هرگز تاثیری بر عزم مصر در راستای مبارزه با تروریسم نخواهد گذاشت.

«احمد محجوب» سخنگوی وزارت خارجه عراق نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن حادثه امروز مصر اعلام کرد: تروریسم تنها محدود به یک منطقه یا دین نیست. ما بار دیگر دعوت خود را در خصوص تلاش برای نابود کردن تروریسم و منابع فکری افراطی آن که تمامی بیگناهان در سرتاسر جهان را هدف قرار داده است، تکرار می کنیم.

وزارت امور خارجه تونس نیز در بیانیه ای اعلام کرد: قربانی شدن دهها شهروند مصری بیگناه را محکوم می کنیم. دولت و ملت تونس عمیقا با خانواده های قربانیان این حمله تروریستی ابراز همدردی می کند.

عبدالله دوم پادشاه اردن نیز پیام تسلیت برای عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر ارسال کرد. وی همچنین بر همبستگی کامل امان با مصر و حمایت از قاهره در زمینه مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

وزارت خارجه سوریه، امارات متحده عربی، لبنان نیز این جنایت را محکوم کردند و با دولت و ملت مصر ابراز همبستگی کردند.

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز در پیامی ضمن محکوم کردن این حمله تروریستی، کشته شدن شهروندان مصری در این حمله را تسلیت گفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج