وزیر امور خارجه چین امروز (جمعه) در دیدار با مشاور رییس جمهور سوریه تاکید کرد، پکن امیدوار است سوریه در پیشبرد مذاکرات صلح "انعطاف" نشان دهد و به نوبه به بازسازی سوریه کمک خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری موج، ‌به نقل از خبرگزاری رویترز، روز چهارشنبه گذشته رهبران ترکیه، ایران و روسیه توافق کردند تا از فرآیند سیاسی تمام عیار در سوریه حمایت و همچنین برای پایان دادن به جنگ در این کشور کنفرانسی را در شهر سوچی روسیه برگزار کنند.

وانگ یی ، وزیر اموره خارجه چین به بثینه شعبان ، مشاور ارشد بشار اسد، رییس جمهور سوریه که به چین سفر کرده اظهار کرد: مشارکت بر سر آینده فرایند سیاسی سوریه تشدید شده و او معتقد است  که این موجب کمک به مذاکرات صلح رسمی سوریه در شهر ژنو خواهد شد.

وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد وانگ یی در این نشست گفت‌: چین امیدوار است که طرف سوری با استفاده از فرصت به وجود آمده انعطاف نشان دهد و از گفت‌وگو و مذاکرات به هدف کسب نتایج  حمایت کند.

جامعه بین‌الملل باید از بازسازی سوریه فعالانه حمایت و بر آن تاکید کند

وانگ همچنین اظهار کرد: جامعه بین‌الملل باید از بازسازی سوریه فعالانه حمایت و بر آن تاکید کند و چین  به این منظور تلاش های خود را انجام خواهد داد.

شعبان در ادامه‌ از ایفای نقشی بزرگ تر از جانب چین در راه‌حل سوریه استقبال کرد.

این‌ در حالی است که چین اخیرا تلاش هایش برای مشارکت در حل جنگ سوریه  را افزایش داده است و در این‌ راستا فرستاده‌های خود را برای کمک به راه‌حل دیپلماتیک این جنگ اعزام کرده است و میزبان چهره های وابسته به دولت و مخالفان سوری بوده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج