کشورهای مصر، عربستان، بحرین و امارات، «اتحادیه جهانی علمای مسلمان» و شورای بین ‌المللی اسلامی و همچنین ۱۱ شخصیت دیگر را به فهرست تروریستی خود اضافه کردند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آناتولی، مصر، عربستان سعودی و بحرین، اتحادیه جهانی علمای مسلمان به رهبری یوسف القرضاوی و شورای بین المللی اسلامی که مقر آن در دوحه است و همچنین ۱۱ شخصیت دیگر را به لیست تروریستی خود افزودند.

چهار کشور مذکور در بیانیه ای مشترک اعلام کردند: دو سازمان گنجانده شده در فهرست تروریسم، در راستای ترویج تروریسم از طریق بهره برداری از سخنرانی های مذهبی و سوء استفاده از آن برای تسهیل در فعالیت های تروریستی هستند.

برخی از این افراد عبارتند از: «خالد ناظم دیاب» شهروند قطر، «محمد جمال حشمت»، «محمود عزت»، «علاء علی» و «محمد السماحی» از رهبران اخوان المسلمین مصر، «قدری الشیخ» و «یحیی موسی» از مخالفان مصری و «حسن علی سلطان» مخالف بحرینی.

در این بیانیه آمده است: «این اقدام در راستای مبارزه با تروریسم است، زیرا این دو نهاد در پوشش اسلامی اقدام‌های تروریستی انجام داده‌اند. آن ۱۱ نفر نیز با دریافت کمک‌های مستقیم از قطر به عملیات تروریستی دست زده‌ اند.»

گفتنی است، بحران میان قطر و برخی کشورهای عربی از پنجم ژوئن گذشته با قطع کامل روابط دیپلماتیک عربستان سعودی، مصر، امارات متحده عربی و بحرین با این کشور آغاز شد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج