رهبر سابق کاتالونیا در حالی که همچنان خودش را رهبر این منطقه جدایی طلب می‌داند از دریافت ۱۱۲ هزار یورو در سال به عنوان مستمری خودداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کارلس پوجدمون، رهبر سابق کاتالونیا همچنان خودش را رهبر این منطقه جدایی طلب می‌داند و از دریافت ۱۱۲ هزار یورو در سال به عنوان مستمری خودداری می‌کنند. پیشتر وزیر دارایی اسپانیا ۱۰ روز به پوجدمون فرصت داده بود تا خواستار برقراری مستمری خود شود. طبق قوانین کاتالونیا مبلغ آن ۸۰ درصد درآمد اوست و برای چهار سال پرداخت می‌شود.

رهبران سابق کاتالونیا با گذراندن سن ۶۵ سالگی قادر به دریافت مستمری مازادی می‌شوند که ۶۰ درصد از درآمد ماهانه زمان فعالیت آنها را تشکیل می‌دهد. پوجدمون و چهار تن از وزرای کاتالونیا اواخر اکتبر پس از آنکه اسپانیا دولت و پارلمان کاتالونیا را منحل کرد به بروکسل گریختند. پوجدمون پیش از آن استقلال این منطقه را اعلام کرده بود. در اوایل نوامبر مادرید برای پوجدمون و وزرای مسئول جدایی طلبی حکم بازداشت صادر کرده بود.

پوجدمون گفته است در صورتیکه اطمینان یابد دادگاه منصفانه‌ای برگزار می‌شود به اسپانیا باز می‌گردد. در ۱۷ نوامبر دفتر دادستانی بروکسل خواست تا پوجدمون و وزرای کاتالونیا به اسپانیا مسترد شوند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج