پلیس پاپوا گینه نو به اردوگاه پناهجویان یورش برده و به افراد حاضر در این اردوگاه دستور داده است تا این مکان را ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از رویترز، پناهجویان تاکید کردند که پلیس پاپوا گینه نو امروز پنجشنبه وارد اردوگاه شده و به افرادی که به دنبال اخذ پناهندگی در استرالیا هستند، دستور داده است تا این اردوگاه را ترک کنند.

این گزارش افزود: حدود 380 پناهجو بیش از 3 هفته است که خود را در این اردوگاه حبس کرده اند. تلاش های استرالیا و پاپوا گینه نو برای بستن این اردوگاه تاکنون به جایی نرسیده است. طی هفته های اخیر آب و برق این اردوگاه از سوی مقام های رسمی قطع شده و سازمان ملل نسبت به خطر وقوع بحران انسانی هشدار داده است.

یک پناهجو با ارسلل پیامی از طریق تلفن همراه در این باره اعلام کرد: نیروهای پلیس با یورش به اردوگاه، مواد غذایی ما را از بین بردند ، آنها آب انبارهای ما را نیز نابود کردند. بسیاری از افراد بالای سقف اردوگاه رفته یا در توالت ها مخفی شدند.

در یک فیلم ویدئویی که توسط یک پناهجوی سودانی گرفته و در فیس بوک منتشر شده، نیروهای پلیس پاپوا گینه نو نشان داده می شوند که با استفاده از بلندگو به پناهجویان هشدار می دهند که این اردوگاه را ترک کنند چرا که حضور آنها در این مکان غیرقانونی است.

استرالیا و پاپوا گینه نو در تلاش هستند تا مرکز نگهداری پناهجویان در جزیره مانوس را تعطیل کنند. این یکی از دو اردوگاه دورافتاده در اقیانوس آرام است که دولت کانبرا برای نگهداری پناهجویان از آن استفاده می کند. وضعیت اسف بار این اردوگاه ها با محکومیت و انتقاد شدید بین المللی روبرو شده است.

دولت استرالیا با اتخاذ سیاست های سختگیرانه مهاجرتی؛ مانع از ورود پناهجویانی می شود که قصد دارند خودشان را با قایق به مرزهای این کشور برسانند و این پناهجویان را در این دو اردوگاه بازداشت می کند.

پناهجویان نگران آن هستند که با ترک این اردوگاه امنیت جانی شان به خطر بیفتد و این امکان وجود دارد که برای همیشه در پاپوا گینه نو یا یک کشور در حال توسعه دیگر اسکان داده شوند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج