در پاسخ به نامه دو سناتور دموکرات، پنتاگون اعلام کرد: تنها راه نابودی زیرساخت های هسته ای کره شمالی از طریق یک حمله زیرزمینی جامع است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، «مایکل جی. دومونت»، از ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ به نامه‌ای از سوی «تد لیو» از کالیفرنیا و «روبن گالگو» از آریزونا که دو تن از اعضای دموکرات کنگره هستند، این ارزیابی را بیان کرد و گفت: آمریکا در حال ارزیابی توانایی کره شمالی برای هدف قرار دادن مناطق پر جمعیت در کره جنوبی با حملات توپخانه‌ای دور برد، راکتی و موشک‌های بالستیک است.

15 تن از دموکرات‌های آمریکایی و یک جمهوری خواه در بیانیه‌ای مشترک روز شنبه ارزیابی درباره حمله زمینی برای از میان بردن زرادخانه اتمی کره شمالی را به شدت ناموزون خوانده و گفتند که چنین اقدامی تنها باعث کشته شدن صدها هزار تن یا میلیون‌ها تن در چند روز نخست درگیری‌ می‌شود.

مایکل جی. دومونت از ریاست ستاد مشترک ارتش آمریکا در پاسخ ارائه شده همچنین به این مساله اشاره کرد که سئول به عنوان پایتخت کره جنوبی با 25 میلیون نفر جمعیت تنها 35 مایل با منطقه غیرنظامی شده بین دو کره فاصله دارد. تعداد تلفات بسته به هشدارها و توانایی نیروهای آمریکایی و کره جنوبی برای مقابله با این حملات متفاوت است.

این مقام مسوول ارتش آمریکا ادامه داد: ارائه یک گزارش محرمانه بهترین روش برای بررسی جزئیات درباره قابلیت‌های آمریکا و متحدانش در مواجهه با تهدیدهای کره شمالی در واکنش به یک حمله اتمی و حذف تسلیحات اتمی این کشور است. مقام‌های نظامی بابت پیوستن به یک جامعه اطلاعاتی که چنین مسائلی را به صورت محرمانه ارائه می‌کنند، خوشحال خواهند بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج