خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد رئیس جمهور چین در پاسخ به نامه تبریک رهبر کره شمالی به خاطر پیروزی‌ در نشست کنگره حزب کمونیست چین گفت: امیدوار است روابط میان این دو کشور ارتقا یابد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رئیس جمهور چین در این نامه نوشت: امیدوارم تحت شرایط جدید چین و کره شمالی تلاش‌هایی را برای ارتقای روابط دوجانبه و حفظ توسعه پایدار روابط میان این دو کشور انجام دهند و بتوانند همکاری مثبتی در دفاع از صلح و ثبات منطقه‌ای و رفاه مشترک با  یکدیگر داشته باشند.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی هفته گذشته در اقدامی نادر پیام تبریکی به شی جیپینگ ارسال کرد و در آن ضمن تبریک به او به خاطر پیروزی‌ در کنگره حزب کمونیست، ابراز امیدواری کرد که شی جینپینگ بتواند به عنوان رهبر چین موفقیت‌های بسیاری داشته باشد.

این تبادلات دوستانه بین رهبران چین و کره شمالی همزمان با آن صورت گرفته که پکن به خاطر انجام اقدامات بیشتر برای مهار آزمایشات اتمی و موشکی کره شمالی که باعث تنش‌های جهانی شده از سوی جامعه بین‌الملل تحت فشار قرار گرفته است.

چین و کره شمالی اغلب مکاتبات دیپماتیک منظم و نامه‌های تشریفاتی به مناسبت‌های سالروزهای سیاسی یا ترفیع‌های سیاسی با یکدیگر رد و بدل می‌کنند اما ارسال پیام‌های شخصی از سوی دو رهبر به ندرت صورت می‌گیرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج