رئیس دولت محلی کاتالونیا سرانجام در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که او با انتخابات زودهنگام در کاتالونیا مخالف است. او همزمان دولت مرکزی اسپانیا را متهم کرد که علاقه‌ای به توافق با کاتالونیا ندارد.

به گزارش خبرگزاری موج، «کارلس پوجدمون»، رئیس دولت محلی کاتالونیا، در کنفرانسی مطبوعاتی در روز پنج‌شنبه (۴ آبان/ ۲۶ اکتبر) در مقر دولت محلی در بارسلون اعلام کرد که انتخابات زودهنگام در کاتالونیا برگزار نخواهد شد.

گفته می‌شد که پوجدمون با اعلام انتخابات زودهنگام در کاتالونیا خواهد توانست از شدت برخوردی جدید با دولت مرکزی اسپانیا بکاهد. او در این مصاحبه مطبوعاتی گفت در باره امکان انتخابات زودرس فکر کرده، اما سرانجام تصمیمی در مخالفت با این اقدام گرفته است.

رئیس دولت محلی کاتالونیا قرار بود روز چهار‌شنبه (۳ آبان / ۲۵ اکتبر) در یک کنفرانس مطبوعاتی در رابطه با تلاش‌های استقلال‌طلبانه‌ی کاتالونیا و مخالفت‌های اسپانیا با این اقدام موضع‌گیری کند. کنفرانس مطبوعاتی او اما ابتدا به تاخیر افتاد، بعد گفته شد که چنین کنفرانسی برگزار نمی‌شود و سرانجام این کنفرانس مطبوعاتی در ساعت پنج بعداز ظهر روز پنج‌شنبه تشکیل شد.

روزنامه اسپانیایی «لاوانگواردیا» در گزارشی نوشت دولت اسپانیا حاضر بود فرمان کنترل کاتالونیا از طرف دولت مرکزی را لغو کند، در صورتی که دولت محلی کاتالونیا حاضر به اعلام انتخابات زودرس در این ایالت می‌شد. گفته می‌شود جدایی‌طلبان کاتالونیا با انتخابات زودرس در این منطقه به شدت مخالفت کرده‌اند.

مجلس سنای اسپانیا در مادرید قرار است روز جمعه (۵ آبان / ۲۷ اکتبر) در ارتباط با خلع دولت محلی کاتالونیا جلسه مشاوره ای برگزار کند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج