فرمانده عملیات غرب الانبار تاکید کرد که عملیات آزادسازی قائم در مرز با سوریه شامل تسلط کامل بر مرزهای بین‌المللی عراق با سوریه و بازگشت امنیت به آنجا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج ، سرلشگر ستاد «عبدالامیر یار الله»، فرمانده عملیات آزادسازی غرب الانبار اعلام کرد که عملیات آزادسازی شهرستان‌های «راوه» و «القائم» در استان الانبار شامل تامین امنیت مرزهای واقع بین عراق و سوریه می‌شود.

به گزارش شبکه سومریه، یارالله در بیانیه‌ای گفت: یگان‌های فرماندهی عملیات الانبار و فرماندهی عملیات الجزیره و یگان‌های الحشد الشعبی، نیروهای عشایر و پلیس الانبار عملیات گسترده‌ای را برای آزادسازی مناطق غرب الانبار آغاز کردند.

بر اساس این بیانیه عملیات مذکور شامل شهرهای راوه، العبیدی، سعده، الکرابله، القائم، کارخانه فسفات و سیمان و مناطق 1و همه مناطق و روستاهای پیرامون آن و تامین امنیت مرزهای بین المللی بین عراق و سوریه می‌شود.

حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق، بامداد امروز پنجشنبه، دستور آغاز عملیات ارتش عراق برای آزادسازی مناطق «القائم» و «راوه»، آخرین مناطق آلوده به داعش در مرز با سوریه را صادر کرد.

گروه تروریستی داعش، بیش از سه سال پیش شهرهای القائم و راوه را که در نزدیکی مرز عراق با سوریه قرار دارند، اشغال کرده بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج