پایگاه خبری "میدل ایست آی از آخرین ایمیل‌های افشا شده سفیر امارات در واشنگتن پرده برداشت که بیانگر تلاش وی برای تماس با ژنرال صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از سایت انگلیسی "میدل ایست آی"، یوسف العتیبه، دیپلمات ارشد امارات در واشنگتن تلاش کرده است تا از طریق تماس با عوزی روبین، ژنرال ارتش صهیونیستی ملقب به پدر سامانه دفاع موشکی اسرائیل معروف به گنبد آهنین خسارات‌های ناشی از جنگ هشت روزه اسرائیل علیه غزه در سال 2012 را ارزیابی کند.

ایمیل‌های افشا شده این مقام اماراتی که گروه هکرهای "گلوبال لیکس" به آن دست یافتند بیانگر رشد روابط نظامی و دیپلماتیک میان امارات و رژیم صهیونیستی است.

در همین راستا، رابرت ساتلوف، مدیر اجرایی یکی از مراکز تحقیقاتی حامی اسرائیل در واشنگتن در 19 دسامبر 2012 با ارسال پیامی به العتیبه پیشنهادی را برای دیدار وی با عوزی روبین که رهبری سامانه دفاع موشکی رژیم صهیونیستی را بر عهده داشت، مطرح کرد و طی سه روز روبین و العتیبه به طور مستقیم اقدام به تبادل ایمیل کردند.

روند تبادل ایمیل یک ماه پس از عملیات نظامی ارتش صهیونیستی موسوم به"ستون ابر" علیه اهدافی در غزه صورت گرفت که شمار قربانیان آن طبق آمارهای سازمان ملل به 174 فلسطینی از جمله 107 غیرنظامی و 33 کودک رسید در حالیکه تنها شش تن از سوی طرف اسرائیلی کشته شدند که دوتن از آنها سرباز بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج