پلیس فرانسه پس از یک تعقیب و گریز طولانی مظنونی را که با خودرو نیروهای گشتی ارتش این کشور را در شمال پاریس زیر گرفته بود بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، این مظنون روز گذشته در یک کمین زمانبندی شده، با خودرو نیروهای گشتی ارتش فرانسه را هدف گرفت و پس از آن با سرعت فرار کرد و باعث آغاز یک تعقیب و گریز گسترده شد.

انگیزه وی از انجام این حمله هنوز مشخص نیست اما مقامات گفتند که این مظنون به صورت عمدی به سربازان حمله کرده و مقامات مقابله با تروریسم فرانسه تحقیقاتی را در این رابطه آغاز کرده‌اند.

دادستان‌های مقابله با تروریسم فرانسه تحقیقاتی را در رابطه با این حمله آغاز کرده‌اند که این اقدام آنها بدین معناست که معتقدند این حمله عمدی بوده و با انگیزه تروریستی صورت گرفته است.

ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه نیز تایید کرد که پلیس مظنون اصلی این حمله را بازداشت کرده است. فیلیپ گفت: این مضنون در بزرگراهی خارج از پاریس بازداشت شده است.

مقامات پلیس فرانسه در توئیتی اعلام کردند که 300 افسر پلیس برای بازداشت این مضنون بسیج شده بودند.

یک منبع قضائی گفت: مظنون یک تبعه الجزایری است که به صورت قانونی در فرانسه زندگی می‌کرد و روزنامه لوپاریزین این مضنون را "هامون ب" 37 ساله توصیف کرده است.

براساس گزارشات، این مضنون بخاطر آنکه مورد اصابت 5 گلوله پلیس قرار گرفته در حال حاضر در بیمارستان به سر می‌برد. در جریان این عملیات تعقیب و گریز یک افسر پلیس نیز زخمی شده است.

فلورنس پارلی وزیر دفاع فرانسه گفت: این حمله ثابت کرد که تهدیدات فعال همچنان باقی مانده و حضور نیروی 7 هزار نفری ضربت بیش از هر زمان دیگری لازم و ضروری است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج