یک گروه آنارشیست مخالف صنعت گردشگری گسترده در اسپانیا تهدید کرده که دست به حملات بیشتری در بارسلونا و مایورکا می‌زند.

به گزارش خبرگزاری موج به نوشته روزنامه ایندیپندنت، این گروه آنارشیست موسوم به "آران" به یک اتوبوس حامل گردشگران انگلیسی در کاتالونیا حمله کردند. این توریست‌ها در ابتدا فکر کردند که این حمله توسط داعش صورت گرفته اما اعضای گروه آنارشیستی آران اقدام به پنچر کردن تایرهای این اتوبوس کرده و شیشه‌های این اتوبوس را شعارنویسی کردند.

این گروه هرج و مرج طلب در پیامی ویدئویی درباره حمله به صورت آنلاین با عنوان "گردشگری گسترده، محله‌های اسپانیا را از بین می‌برد، قلمروها را نابود می‌کند و مردم قشر کارگر را به بدبختی می‌اندازد" پیامی را منتشر کرده است.

این گروه بعدا اقدام به تخریب دوچرخه‌هایی کرد که توسط گردشگران در بارسلونا اجاره می‌شد و یک بخش دیگر از این گروه در مایورکا داخل یک رستوران کنار ساحلی در پالما شده و با در دست داشت بنر و بمب‌های دودزا اقدام به ارعاب گردشگران کردند.

این گروه در حساب توئیتری خود مدعی شد به دنبال توقف گردشگردی گسترده است "چون مایورکا را نابود می‌کند و طبقه کارگر کاتالونیا را به نابودی می‌کشاند."

لائورا فلورس، یکی از رهبران آران به تایمز گفت: نمی‌توانیم حملات بیشتر را رد کنیم. در گذشته حملاتی صورت گرفته و در آینده هم انجام می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج