سرویس بین الملل- تعدادی از رسانه های پاکستان روز سه شنبه ضمن بازتاب دادن غرش موشک های ایران به سمت مواضع تروریست های داعش در 'دیرالزور' سوریه، این اقدام برق آسا را نه تنها اقدامی علیه تروریست ها، بلکه پیامی برای واشنگتن دانستند.

به گزارش خبرگزاری موج روزنامه انگلیسی زبان 'نیوز' ضمن چاپ عکسی از لحظه شلیک موشک ها، به نقل از بیانیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نوشت: سپاه پاسدران شش فروند موشک از غرب این کشور به سمت دیرالزور سوریه پرتاب و مواضع فرماندهی داعش در این منطقه را هدف قرار داد.

این روزنامه به نقل از یکی از مقامات سپاه پاسداران نوشت: این حملات موشکی، انتقام حملات اخیر تروریست های داعش در تهران بود که موجب شهادت 17 نفر شد. علاوه بر تنبیه تروریست ها، این حملات موشکی نشان داد که ایران توان نظامی برای انجام عملیات در هر نقطه از منطقه را دارد.

روزنامه 'بیزنس رکوردر' پاکستان هم روز سه شنبه باانتشار تصویری از شلیک موشک های ایران به سمت تروریست های داعش در سوریه نوشت: سپاه پاسداران ایران اعلام کرده است که موشک ها باموفقیت به مواضع داعش اصابت کرده و این حمله انتقام گرفتن از داعش به خاطر انجام حمله تروریستی در تهران بود.

این روزنامه به نقل از سردار رمضان شریف یکی از سخنگویان سپاه پاسداران نوشته است که براساس اطلاعات موثق، عملیات حمله موشکی علیه مواضع داعش موفقیت آمیز بوده است .

این رسانه پاکستانی همچنین به نقل از حساب توئیتری محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نوشته است: توان موشکی ایران، دفاع قانونی از مردم این کشور و اقدامی موثر برای مبارزه جهانی با گروه تروریستی داعش و تروریست های افراطی است.

بخش انگلیسی سایت اینترنتی شبکه خبری 'سما' نیز در خبری به نقل از خبرگزاری فرانسه همراه با عکس شلیک موشک، حمله موشکی ایران به مواضع داعش درسوریه را بازتاب داد و نوشت که این حمله تنها چند ساعت بعد از سخنان آیت الله خامنه ای رهبر ایران مبنی بر اینکه ایران به دشمنان خود سیلی خواهد زد، انجام شد.

روزنامه اردو زبان 'جنگ' پاکستان نوشت: ایران در پاسخ به حملات داعش در تهران، مقر تروریست ها را در سوریه هدف حمله موشکی قرار داد.

روزنامه جنگ نوشت: این اولین بار پس از 30 سال است که ایران از خاک خود اقدام به حمله موشکی می کند.

روزنامه انگلیسی زبان داون نیز به نقل از خبرگزاری های غربی، مطالب مشابهی را منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه یکشنبه هفته جاری (28خرداد) با هدف مجازات عاملان جنایت تروریستی اخیر تهران، مقر فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری داعش را در دیرالزور سوریه هدف حملات موشکی خود قرار داد. 

در این حمله موشکی که از استان های کردستان و کرمانشاه انجام شد، پایگاه‌های فرماندهی، مراکز ساخت و تولید خودروهای انتحاری و مراکز تجمع تروریستها با شلیک 6 موشک زمین به زمین میانبرد سپاه پاسداران هدف قرار گرفت و منهدم شد. 

تروریست های تکفیری روز چهارشنبه 17 خرداد 96 در دو حمله تروریستی جداگانه به ساختمان اداری مجلس شورای اسلامی و حرم امام خمینی (ره) در تهران 17 تن از هموطنان بیگناه و روزه دار را به شهادت رسانده و 56 تن را نیز مجروح کرده بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج