سرویس بین الملل- در حالی نشست «روند کابل» از ساعاتی پیش در پایتخت افغانستان تحت تدابیر شدید امنیتی در حال برگزاری است که سفارت آمریکا در کابل درباره وقوع حملات انتحاری در این شهر هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری موج، نشست «روند کابل» با محوریت صلح در افغانستان تحت تدابیر شدید امنیتی در حال برگزاری است.

همزمان با این نشست که نمایندگان 20 کشور از جهان در آن حضور دارند، سفارت آمریکا در افغانستان درباره احتمال وقوع انفجار و یا حمله انتحاری در کابل هشدار داده است.

همچنین از صبح امروز در برخی چهارراه‌ها و خیابان‌های منتهی به ارگ ریاست جمهوری افغانستان، دیوارکشی‌های امنیتی و کانتینرهای مستقر شده برای مسدود کردن این مسیرها قابل مشاهده است.

این در حالیست که روز گذشته نیز وزارت کار افغانستان، امروز را به دلیل برگزاری «روند کابل» در پایتخت افغانستان تعطیل اعلام کرد.

گفتنی است نشست «روند کابل» با حضور 20 کشور جهان و با محوریت صلح و پایان جنگ در افغانستان در حال برگزاری است.

«صلاح‌الدین ربانی» وزیر امور خارجه افغانستان غایب بزرگ این نشست بوده که با توجه به وقایع اخیر در حزب جمعیت و مواضع این حزب در قبال ارگ احتمال می‌رود حزب جمعیت به ربانی اجازه حضور در این نشست را نداده است.

«اشرف‌غنی» رئیس‌جمهور افغانستان در این نشست ضمن تاکید بر برقراری صلح خطاب به طالبان گفت: به طالبان فرصت می‌دهیم در صورتیکه پیشنهادشان معقول باشد، یک دفتر سیاسی در یکی از کشورهای مورد نظرشان باز کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج