سرویس بین الملل- جنبش مقاومت اسلامی (حماس)، اعلام کرد که تقویت مقاومت و مشی آن تنها راه از بین بردن آثار شکست سال 1967 است و هیچ راهی غیر از آن وجود ندارد و تمامی تلاش ها برای نادیده انگاشتن اراده مقاومت محکوم به شکست است و امکان تحقق آن وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، حماس امروز دوشنبه به مناسبت 50 امین سالروز شکست فاجعه اشغال 1967 با صدور بیانیه ای که نسخه ای از آن به مرکز اطلاع رسانی فلسطین نمابر شد، اعلام کرد که حماس این شکست را پایان راه نمی داند، بلکه آن را نقطه عطفی مهم در زندگی ملت فلسطین می داند که باید از آن عبور کرد و آثار ناشی از آن را زدود.

در این بیانیه آمده است که وحدت و یکپارچگی ملت فلسطین در مورد اصول و آرمان های ملی خود مقدمه وحدت امت های عربی و اسلامی و سرآغاز فعال کردن پتانسیل های این امت برای مقابله با هرگونه تجاوز است.

حماس تاکید کرد: لغو محاصره نوار غزه و گشودن گذرگاه های مرزی حق فلسطینیان ساکن غزه است، مایه مباهات هر کشوری است که حق را به حقدار برساند، در لغو این محاصره سهیم باشد. در بخش دیگری از این بیانیه هم تاکید شده است که تقارن سالروز شکست با دهم ماه مبارک رمضان نویدی برای امت در زمینه بالندگی و پویایی آن است، دهم رمضان تاریخ پیروزی عرب ها بر صهیونیست ها در سال 1973 است.

در این بیانیه تاکید شده است: سالروز فاجعه اشغال فلسطین امسال در حالی فرا می رسد که وحدت امت از بین رفته و ضمن بروز چند دستگی میان آن، از وحدت رویه در میان آنها هم خبری نیست؛ به گونه ای که عرب ها با پرسش های مهمی مواجه هستند.

حماس در پایان بیانیه خود تاکید کرده است که فرزندان امت های عربی و اسلامی امیدوار بودند که از مرحله شکست عبور کنند و عرب ها و مسلمانان یکپارچه شوند، به دشمنی که به بزرگ و کوچک رحم نمی کند، پاسخی کوبنده بدهند، دشمنی که مقدسات را به اشغال درآورد و آنها را به لوث وجود خود آلوده کرد. این دشمن همچنین بر منابع و سرمایه ها دست اندازی کرد و آنها را به سلطه خود در آورد، مردم و صاحبانش را از آنها محروم کرد، میان دوستان جدایی انداخت و آنان را آواره و در به در کرد، آنچه که ما امروز می بینیم بر همگان هویداست و بر هیچ کس پوشیده نیست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج