موج

سرویس بین الملل- تنها چند ساعت پس از امضای قرارداد فروش 110 میلیارد دلاری آمریکا به عربستان تروریست پرور، نخستین پیامد این قرار ننگین در منچستر انگلیس خود را نشان داد.

به گزارش خبرنگار حوزه بین الملل خبرگزاری موج، ساکنان شهر منچستر انگلیس در ساعات اولیه سه شنبه شاهد یک اقدام تروریستی مرگبار بودند که بر اساس آخرین گزارش های دریافتی 22 تن کشته و بیش از 60 زخمی برجا گذاشت.
این عملیات تروریستی یک روز پس از قرار داد 110 میلیارد دلاری تسلیحات آمریکایی به عربستان که در جریان سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور کاسبکار آمریکا به ریاض نگذشته بود بوقوع پیوست و گروه تروریستی داعش که دست پروده خود آمریکایی ها و عربستانی های وهابی است مسوولیت این حمله تروریستی را برعهد گرفت.
حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان دیروز در نشست خبری با حضور خبرنگاراران داخلی و خارجی ضمن محکوم کردن این قرار تسلیحاتی به نکته خوبی اشاره کرد که البته تحلیل نمام کارشناسان و تحلیگران غرب آسیا نیز همین است به این نکته اشاره کرد که نخستین پیامد این قرار داد گریبانگیر کشورهای غربی خواهد شد و این اتفاق رخ داد.
آمریکا و عربستان خود گروه های تروریستی از جمله داعش را تشکیل و پرورش داده اند و با فروش تسلیحات به سران وهابی که خود عامل اصلی تنش و بحران در منطقه هستند شرایط ناامنی در منطقه، اروپا و تمام جهان را فراهم می کنند.
دلارهای نفتی عربستان به همراه سلاح آمریکایی اینبار قلب انگلیس را زخمی کرد و با توجه به ماهیت گروه های ترویستی اروپا و شاید آمریکا شاهد عملیات تروریستی دیگری خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها