سرویس بین الملل- یک کارشناس مسائل غرب آسیا سفر دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به عربستان و فروش تسلیحاتی 10 میلیارد دلاری را یک اشتباه بزرگ تاریخی خواند.

حسن هانی زاده در گفت و گو با سرویس بین الملل خبرگزاری موج با اعلام این مطلب افزود: دیدار دونالد ترامپ یکی از اشتباهات بزرگ تاریخی وی بود به اعتبار اینکه وی راهی را رفت که به بن بست خواهد رسید. زیرا جامعه جهانی فراموش نمی کند که عاملان حادثه مرگبار و تروریستی 11 سپتامبر در نیویورک اغلب اتباع عربستان سعودی بودند. 
وی بیان کرد: عربستان خواستگاه وهابیت تروریسم و  افراطی گری است و هدف دونالد ترامپ در واقع خدمت به صاحبان شرکت ها و کارخانه های اسلحه سازی آمریکا که در حال ورشکستگی هستند بود و تلاش می کند آنها را از این شرایط بد اقتصادی نجات دهد.

این کارشناس مسائل غرب آسیا در بخش دیگری گفت: با فروش تسلیحات 110 میلیارد دلاری به عربستان توسط آمریکا، در واقع قدرت به سوی تروریست ها و گروه های تروریستی تغییر خواهد کرد و شاهد جنگ های طایفه ای خواهد بود و د رنهایت به کشورهای اروپا و آمریکا سرایت خواهد کرد. نا امنی را گسترش می دهد . این بزرگترین فروش تسلیحات آمریکا به عربستان است و پیامدهای بسیار خطرناکی را دارد . 
هانی زاده در تشریح این مساله گفت: این اقدام واشنگتن بسیار خطرناک قلمداد می شود زیرا عربستان دارای زیربنای دموکراتیک نیست و در صورت سقوط این رژیم و بحران در عرستان، این سلاح ها بدست تروریست های افراطی خواهد افتاد.

کارشناس مسائل خاورمیانه در ادامه افزود: هدف دیگر ترامپ در سفر به  عربستان، تحت فشار قرار دادن شش کشور حاشیه جنوبی خلیج فارس برای دشمنی با جمهوری اسلامی  و در عین حال برقرارای روابط این کشورها با رژیم صهیونیستی است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج