نخست وزیر انگلیس که در اقدامی نمایشی در آستانه برگزاری انتخابات پارلمانی ماه ژوئن برای پیاده‌روی به خیابان‌های لندن آمده بود مجبور به رویارویی با شهروند خشمگینی شد که به شدت نسبت به کاهش خدمات رفاهی شکایت داشت.

به گزارش خبرگزاری موج، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این خانم خمشگین که خود را کیتی معرفی کرد گفت: من با مشکلات بسیاری مواجه شدم و ترزا می، نخست وزیر انگلیس را به خاطر تغییرات در کمک‌های دولتی برای افراد معلول و ناتوان به چالش کشیدم.

وی خطاب به ترزا می گفت: من نمی‌توانم با ماهی 100 پوند (129 دلار) زندگی کنم.

ترزا می که به اجتناب از حضور در مکان‌های عمومی در جریان کمپین انتخاباتی‌اش متهم شده تلاش کرد تا پاسخ خانم کیتی را بدهد اما این شهروند خشمگین اجازه صحبت به او نداد.

کیتی گفت: گربه‌های خپل پول را چپاول می‌کنند و به ما هیچ چیز نمی‌رسد.

ترزا می در پاسخ گفت: ما برنامه‌های زیادی داریم و هدف ما این بود تا پرداخت کمک‌های رفاهی را به افرادی که به شدت نیازمند هستند،‌ حفظ کنیم.

این در حالی است که برخی مغازه‌داران برای دست دادن با ترزا می و عکس گرفتن با او تجمع کرده بودند.

یکی دیگر از افراد حاضر در خیابان گفت: انتخاب می در حقیقت انتخاب بین بد و بدتر است؛ اظهاری که ترزا می در واکنش گفت: من این را به عنوان یک تعریف قلمداد می‌کنم.

نخست وزیر انگلیس به منظور افزایش اکثریت پارلمانی خود در آستانه مذاکرات پیچیده انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام شده است.

نظرسنجی‌ها حاکی از آن است که حزب محافظه‌کار به رهبری ترزا می نسبت به حزب اپوزیسیون کارگر پیشتاز است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج